Η θέση Digital Marketing Specialist (Κωδ. Θέσης: DMK/2020) έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

Digital Marketing Specialist (Κωδ. Θέσης: DMK/2020)

Τελευταία ημέρα για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Μεγάλη εταιρία παραγωγής τροφίμων, επιθυμεί να προσλάβει

για την Διεύθυνση Marketing στην Αθήνα.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός επιστολών, φυλλαδίων, κειμένων ή /και σεναρίων για οπτικοακουστικά μέσα προώθησης
  • Δημιουργία και υλοποίηση ψηφιακών campaigns και newsletters
  • Διαχείριση website και σελίδων κοινωνικής δικτύωσης (Facebook / Twitter / Instagram / Google+)
  • Ανάπτυξη περιεχομένου, δημιουργία εικόνων και σύνταξη κειμένων για ηλεκτρονικά και έντυπα μέσα του ομίλου
  • Επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες, digital marketing agencies, web designers κτλ
  • Παρακολούθηση των Google analytics, καθώς και εσωτερικών πηγών δεδομένων

Επιθυμητά προσόντα:

  • Απόφοιτος ΑΕΙ (Marketing, Επικοινωνία/Διαφήμιση ή Διοίκηση Επιχειρήσεων)
  • Σχετική προϋπηρεσία 4 με 6 έτη σε πολυεθνικό περιβάλλον
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες)

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια προς όλα τα βιογραφικά.

Η εταιρεία θα επικοινωνήσει μόνο με τους υποψηφίους που τα βιογραφικά πληρούν τα απαιτούμενα προσόντα και κριτήρια.

Κωδικός αναφοράς

DMK/2020