Η θέση ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ

Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ

Απαραίτητα Προσόντα

Λογιστική - Ελεγκτική εταιρεία Συμβούλων αναζητά 2 άτομα για εσωτερικό λογιστήριο στις περιοχές Γλυφάδα & Αγ. Ιωάννης Ρέντη, με τα ακόλουθα απαραίτητα προσόντα:

Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής κατεύθυνσης .

Επαγγελματική εμπειρία σε οργανωμένο λογιστήριο για τουλάχιστον 5 έτη .

Τήρηση διπλογραφικών βιβλίων.

Σύνταξη δηλώσεων ΦΠΑ-VIES-INTRASTAT-ΜΥΦ .

Σύνταξη Δηλώσεων παρακρατούμενων φόρων εσωτερικού-εξωτερικού .

Γνώσεις σύνταξης Οικονομικών καταστάσεων και υποβολών στο ΓΕΜΗ .

Άριστη γνώση MS Office και ειδικότερα Excel (απαραίτητη η χρήση συναρτήσεων) .

Πολύ καλή γνώση Αγγλικών σε γραπτό και προφορικό επίπεδο. Δεύτερη ξένη γλώσσα επιθυμητή .

Ατομικές Δεξιότητες - Χαρακτηριστικά :

Υψηλή αντίληψη διεκπεραίωσης εργασιών και διαχείρισης χρόνου .

Ικανότητα εκτέλεσης και ανταπόκρισης σε έκτακτα έργα που μπορεί να τεθούν .

Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων σε συμβατά πλαίσια .

Προσανατολισμό στην ποιότητα και την ακρίβεια .

Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα .

Μεταδοτικότητα, Επικοινωνία, Ομαδικό πνεύμα .

Οι υποψήφιες μπορούν να υποβάλλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο email:

Πατήστε εδώ για να στείλετε την αίτησή σας

Κωδικός αναφοράς

88888888