Η θέση Web Developer έχει αποθηκευτεί.

Πλήρης Απασχόληση
Άγιος Στέφανος

Περιγραφή Θέσης

Περιγραφή
Αναζητούμε Web Developer, με εξειδίκευση στην πλατφόρμα Wordpress και αποδεδειγμένη εμπειρία στην δημιουργία και διαχείριση ιστοσελίδων (Web sites) & ηλεκτρονικών καταστημάτων (Eshop). Απαραίτητη η γνώση php, html και css.

Ο ιδανικός υποψήφιος/α θα μπορεί να υλοποιεί μία ιστοσελίδα ή ένα ηλεκτρονικό κατάστημα σύμφωνα με τις απαιτήσεις του πελάτη. Θα διαθέτει τη γνώση να προσαρμόζει με CSS διάφορα στιλ και να ενσωματώνει λειτουργίες που δεν υπάρχουν στο wordpress και στους page builders (με javascript). Επιθυμητή η επίδειξη Portfolio.

Χαρακτηριστικά Θέσης
- Αρμοδιότητες

• Ανάπτυξη και συντήρηση ιστοσελίδων / eshops / wordpress

• Συμμετοχή σε μεγαλύτερα έργα και διαχείριση χρόνου

• Έμφαση στη λεπτομέρεια και την αρχιτεκτονική προσέγγιση των έργων

• Δημιουργία ορθώς δομημένου κώδικα

• Υποστήριξη και επικοινωνία με πελάτες για την άμεση επίλυση προβλημάτων.

• Ευέλικτη σκέψη και επίλυση προβλημάτων

• Δημιουργία ιστοσελίδων με υψηλή απόδοση και συνεπή προβολή σε διάφορα προγράμματα περιήγησης

• Διαρκής ενημέρωση σχετικά με τις αναδυόμενες τεχνολογίες / τις τάσεις του κλάδου και εφαρμογή τους σε λειτουργίες και δραστηριότητες

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ με κατεύθυνση στην Πληροφορική ή σχετικό αντικείμενο.

• Πολύ καλή γνώση Wordpress, Woocommerce (σύνδεση με τράπεζα, μεταφορικά, εγκατάσταση και παραμετροποίηση plugins)

• PHP, HTML, CSS

• Javascript (AJAX, Jquery)

• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άρρενες υποψηφίους)

Θα εκτιμηθούν επιπλέον γνώσεις & προσόντα:

• Microsoft .NET Framework με C#

• .NET Language Integrated Query (LINQ)

• Entity Framework

• Σφαιρική γνώση για την επικοινωνία client-server και αποστολή API δεδομένων.

• Τουλάχιστον 1 έτος εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση

Παροχές

• Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα δυναμικό, φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον

• Σημαντικές προοπτικές εξέλιξης και συνεχής εκπαίδευση

• Ενασχόληση σε ενδιαφέροντα project μεγάλων εταιρειών

• Πολύ καλό πακέτο αποδοχών, αναλόγως προσόντων

Λίγα Λόγια για τη SYNECTICS

Η SYNECTICS είναι μια σύγχρονη εταιρεία ανάπτυξης - εμπορίας συστημάτων λογισμικού με μεγάλη εμπειρία στο χώρο της πληροφορικής & των νέων τεχνολογιών. Από τον Αύγουστο του 2009 επεκτείνει συνεχώς τις δραστηριότητές της και αναπτύσσει ισχυρούς δεσμούς με τους πελάτες της, καθώς την εμπιστεύονται πλήρως στη μηχανοργάνωση των επιχειρήσεων τους. Η SYNECTICS υλοποιεί με τον αρτιότερο τρόπο τη ψηφιακή μετάβαση, προτείνοντας εξειδικευμένες λύσεις στις επιχειρήσεις.

Οι Αξίες μας

Έχουμε ένα μόνιμο πάθος για καινοτομία και βελτίωση. Παρέχουμε εξαιρετικές υπηρεσίες και επιλέγουμε ή δημιουργούμε προϊόντα και μοναδική εξυπηρέτηση που ξεπερνάει τις προσδοκίες των πελατών μας και  μαζί, προσφέρουν εξαιρετική αξία στους πελάτες μας.

Ακούμε προσεκτικά κάθε πελάτη ή συνάδελφο γιατί κάθε περίπτωση ή πρόβλημα είναι μοναδική, όπως και κάθε εταιρεία και κάθε άνθρωπος είναι μοναδικός.

Η επιτυχία μας εξαρτάται από τη συλλογική ενέργεια, τη νοημοσύνη και τις συνεισφορές όλων των μελών της ομάδας μας. Εκτιμούμε τους ανθρώπους μας, ενθαρρύνουμε την ανάπτυξή τους και επιβραβεύουμε την απόδοσή τους.

Διατηρούμε τα υψηλότερα πρότυπα συμπεριφοράς & ακεραιότητας σε όλες τις ενέργειές μας.

Δείχνουμε πάντα σεβασμό ο ένας στον άλλον και μας αρέσει να διατηρούμε την καλή διάθεση και το χαμόγελο μας σε κάθε περίσταση.

Είμαστε προσωπικά υπεύθυνοι για την εκπλήρωση οποιασδήποτε δέσμευσης έχουμε αναλάβει.

Το Όραμα μας

Συμμετέχοντας ενεργά στην παραγωγική διαδικασία, η SYNECTICS παρέχει καινοτόμες λύσεις που καλύπτουν τις επιχειρησιακές ανάγκες και βοηθούν τις επιχειρήσεις να επικεντρωθούν στους κύριους τομείς ανάπτυξης τους. Όραμα της εταιρείας είναι να προσθέτει αξία σε κάθε επιχείρηση και να γίνεται ο πιο πολύτιμος συνεργάτης της, Βαθιά εταιρική κουλτούρα είναι να ταυτίζει την ανάπτυξή της με τους συνεργάτες της και να διατηρεί μακροχρόνια σχέση εμπιστοσύνης.

“Λάβετε υπόψη ότι θα επικοινωνήσουμε μαζί σας μόνο σε περίπτωση που έχετε επιλεγεί βάσει των προσόντων σας. Εν τω μεταξύ, μην διστάσετε να μείνετε σε επαφή και να παρακολουθείτε τις ανοιχτές κενές θέσεις και τη σελίδα https://synectics.gr/jobs/ Να είστε βέβαιοι ότι η αίτησή σας θα αντιμετωπιστεί με αυστηρή εμπιστευτικότητα και σύμφωνα με όλους τους ισχύοντες κανονισμούς απορρήτου δεδομένων."

Κωδικός αναφοράς

Web Developer

Όμοιες Θέσεις

Web Developer Athina Aboutnet
Web Developer Athina Icop
DEVELOPER Aghios Ioannis Rentis ΣΙΟΥΦΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
RPA DEVELOPER Aghios Ioannis Rentis ΣΙΟΥΦΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
Designer Specialist Αθήνα KOKKORIS OPTICS
Software Engineer (Liferay/JSF/JSP) Αθήνα COSMOS BUSINESS SYSTEMS A.E.B.E.
Collection Agents Αθήνα Δικηγορική εταιρεία