Η θέση Web Developer έχει αποθηκευτεί.

Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Μεγάλος Όμιλος εταιριών
ζητά να προσλάβει

Web Developer

για πλήρη απασχόληση.

Κύρια καθήκοντα:

  • Συμμετοχή σε ομάδα ανάπτυξης με στόχο την υλοποίηση νέων custom web applications και site σε συνεργασία με διαφορετικές ομάδες εργασίας (marketing, performance, creative, sales)
  • Σχεδίαση και ανάπτυξη λύσεων διαλειτουργικότητας μεταξύ των εφαρμογών πληροφορικής του ομίλου
  • Βελτιστοποίηση λειτουργικότητας και απόδοσης των εταιρικών sites, portals, web/mobile applications του ομίλου

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Κίνητρα ανάπτυξης

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:

  • Σπουδές στον τομέα της Πληροφορικής
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών
  • Πολύ καλή γνώση JavaScript / jQuery, PHP / Mysql, HTML 5 και CSS 3, Bootstrap
  • Hands on εμπειρία σε CMS (Joomla / Wordpress)
  • Επιθυμητή γνώση σε Mobile App Development
  • Επιθυμητή γνώση σε Angular Framework, Vue.js, Node.js
  • Επιθυμητή εμπειρία σε Web Services και APIs
  • Επιθυμητή γνώση σε Onsite SEO
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας, αναλυτική σκέψη, αποτελεσματική διαχείριση χρόνου
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

Κωδικός αναφοράς

WebDev2