Η θέση ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ έχει αποθηκευτεί.

Πλήρης Απασχόληση
Chalandri
Αυτοκίνητο, Λάπτοπ, Κινητό, Εξοδολόγιο, Αστική Ασφάλεια

Περιγραφή Θέσης

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ

(ΑΘΗΝΑ)

ΑΝΑΛΥΤΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ, ΑΝΑΛΩΣΙΜΩΝ

& ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ

H Εταιρεία «ΠΗΓΑΣΟΣ Α.Ε. - ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ», αντιπρόσωπος της πολυεθνικής Agilent Technologies και πολλών άλλων διεθνώς καταξιωμένων οίκων, αναζητά συνεργάτες για τη στελέχωση του τμήματος τεχνικής υποστήριξης αναλυτικών οργάνων, αναλωσίμων και εργαστηριακού εξοπλισμού.

Η προκήρυξη αφορά την πόλη της Αθήνας, με σκοπό την πανελλαδική κάλυψη.

Δεκτά θα γίνουν τα βιογραφικά κατόχων πτυχίου, όπως Χημικοί, Χημικοί Μηχανικοί, Βιολόγοι, Τεχνολόγοι Τροφίμων, Μηχανικοί, Ηλεκτρολόγοι, Ηλεκτρονικοί, Τεχνολόγοι Ιατρικών Οργάνων και λοιποί θετικών επιστημών.

Η συνεργασία αφορά θέσεις τεχνικής υποστήριξης.

Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ προσφέρει:

  • Άριστο  εργασιακό  περιβάλλον.
  • Πλήρη απασχόληση.
  • Εκπαίδευση εντός και εκτός Ελλάδος.
  • Αυτοκίνητο, επαγγελματικό φορητό υπολογιστή, κινητό τηλέφωνο, κάλυψη εξόδων εργασίας και ασφάλεια αστικής ευθύνης.
  • Προοπτικές ανάπτυξης και εξέλιξης, αναλόγως ικανοτήτων.
  • Αποδοχές βάσει ειδικότητας, απόδοσης και προσόντων.

Κατά προτίμηση, το βιογραφικό σας θα πρέπει να συνοδεύεται από πρόσφατη φωτογραφία και η αποστολή του να γίνει στην ακόλουθη διεύθυνση: .

Όλες οι υποψηφιότητες θα εξεταστούν με απόλυτη εχεμύθεια.

Απαραίτητα Προσόντα

A
ΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ

  • Κοινωνικότητα, ευχέρεια επικοινωνίας και αυτενέργεια.
  • Δυνατότητα ταξιδιών, εντός και εκτός Ελλάδος.
  • Δίπλωμα οδήγησης και εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.
  • Ευχέρεια συνεννόησης στα Αγγλικά (προφορικά και γραπτά).

            Γνώση επιπλέον ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

  • Ευχέρεια στη χρήση Η/Υ.

ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

  • Άρτια κατάρτιση σε αναλυτικές ή συναφείς τεχνικές και εμπειρία στον εργαστηριακό χώρο, κατά προτίμηση σε βιομηχανίες τροφίμων και ποτών, φαρμακευτικές εταιρίες QA/QC, Process ή ερευνητικά εργαστήρια διεθνούς κύρους.
  • Ικανότητα αντίληψης των απαιτήσεων των πελατών με υψηλή επιστημονική κατάρτιση, των εφαρμογών τους, καθώς και του σκοπού του αντικειμένου τους.
  • Εμπειρία στον χειρισμό επιστημονικών οργάνων και συστημάτων χρωματογραφίας.

ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΑΝΑ ΙΔΙΟΤΗΤΑ

Για Τεχνική Υποστήριξη

  • Εμπειρία τεχνικής υποστήριξης σε συστήματα και τεχνικές χρωματογραφίας και λοιπού εργαστηριακού εξοπλισμού. (Προαιρετικά - Σχετική προϋπηρεσία 2-3 ετών)

Κωδικός αναφοράς

n/a