Η θέση Clojure Developer έχει αποθηκευτεί.

Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Η Γενική Ταχυδρομική AEE αναζητά:

Clojure Developer

Περιγραφή Αντικειμένου Εργασίας

Κύρια ασχολία θα είναι ο σχεδιασμός και η δημιουργία νέου λογισμικού, καθώς και η συντήρηση και βελτίωσή του στη συνέχεια.

Κύριες εργασίες

  • Παραγωγή και συντήρηση λογισμικού (cross platform applications, web services) σε Clojure για την υποστήριξη των εταιρικών αναγκών
  • Σχεδίαση των αναγκαίων βάσεων δεδομένων (SQL/NoSQL/PostgreSQL) και  ανάλυση δεδομένων βάσει των εταιρικών αναγκών
  • Έλεγχος του κώδικα που παράγεται, σε συνεργασία με τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας, για τον προσδιορισμό της ποιότητας και της ανταπόκρισης στους στόχους και τις ανάγκες για τις οποίες δημιουργήθηκε
  • Ανάλυση, δημιουργία και συντήρηση development frameworks και in-house βιβλιοθηκών κώδικα

Απαραίτητα προσόντα

  • Ικανότητα ανάλυσης εταιρικών απαιτήσεων
  • Πολύ καλή γνώση Clojure, Java ή Ruby
  • Πολύ καλή γνώση SQL (RDMBS)
  • Εμπειρία παραγωγής και συντήρησης desktop λογισμικού (Java, Java script, Ruby)
  • Καλή γνώση Αγγλικών

Επιθυμητά προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ τμήματος Πληροφορικής
  • Χρήση/εμπειρία GIT
  • Εργασιακή γνώση βάσεων δεδομένων (Microsoft SQL Server / PostgreSQL / NoSQL)
  • Εμπειρία/συμμετοχή σε Open Source projects

Προσφέρονται

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα κάνοντας Αίτηση με θέμα «Clojure Developer» και ονοματεπώνυμο υποψηφίου.  Όλες οι αιτήσεις θα εξεταστούν και θα θεωρηθούν αυστηρά εμπιστευτικές.

Η τήρηση και η επεξεργασία των ληφθέντων βιογραφικών σημειωμάτων από τη Γενική Ταχυδρομική θα γίνει σύμφωνα με τους όρους, τις προϋποθέσεις και τις επιταγές του κανονισμού της Ε.Ε. 2016/679 για την προστασία φυσικών προσώπων έναντι της επεξεργασίας των δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα.