Η θέση Υπεύθυνος Οικονομικών Καταστάσεων (Καταχώριση Δεδομένων) έχει αποθηκευτεί.

Υπεύθυνος Οικονομικών Καταστάσεων (Καταχώριση Δεδομένων) από την εταιρεία Icap Group of Companies

Αδιάφορο
Kallithea

Περιγραφή Θέσης

Υπεύθυνος Οικονομικών Καταστάσεων (Καταχώριση Δεδομένων)

Η ICAP, group of companies - με 57 χρόνια συμβολής στον κλάδο των επιχειρηματικών υπηρεσιών και 1.100 εργαζομένους, είναι ένας από τους μεγαλύτερους παρόχους B2B Υπηρεσιών και προσφέρει μία ευρεία γκάμα προϊόντων και υπηρεσιών, που κατατάσσονται σε δύο κύριες κατηγορίες Credit Risk & Business Information Solutions και Human Capital & Outsourcing Solutions.

Αναζητούμε έναν Υπεύθυνο Οικονομικών Καταστάσεων, που θα αναφέρεται απευθείας στον Διευθυντή Επιχειρηματικής Πληροφόρησης και θα έχει την ευθύνη της ομάδας που ασχολείται με την καταχώριση χρηματοοικονομικών δεδομένων. Η θέση απαιτεί υπευθυνότητα, ικανότητα εύρεσης λύσεων και όρεξη για προσωπική ανάπτυξη και εξέλιξη.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση ομάδας, η οποία συλλέγει και επικαιροποιεί τη Βάση Δεδομένων της ICAP με τις Οικονομικές Καταστάσεις ελληνικών εταιρειών (η ομάδα υπάγεται στο τμήμα Επιχειρηματικής Πληροφόρησης της ICAP).
  • Ανάληψη έργων σχετικών με το συγκεκριμένο αντικείμενο, προσδιορισμός των απαιτήσεων του εκάστοτε  project και συμμετοχή στις αξιολογήσεις του UAT (University of Advanced Technology)
  • Αποτελεσματική ανταπόκριση στις ανάγκες και τις απαιτήσεις των πελατών
  • Αξιολόγηση της απόδοσης της ομάδας βάσει Ποιοτικών Δεικτών – KPIS
  • Συνεργασία με τις υπόλοιπες ομάδες της Διεύθυνσης για την επίτευξη της μέγιστης απόδοσης

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα Προσόντα /Δεξιότητες:

  • Πτυχίο στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, τα Οικονομικά ή τη Λογιστική
  • 2-3 χρόνια προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη Γνώση Διεθνών Λογιστικών Προτύπων (IFRS) και Ανάλυσης Οικονομικών Καταστάσεων
  • Άριστη σχέση με την τεχνολογία (MS Office - Excel, Word, Powerpoint)- γνώση SQL θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και ευχέρεια στον γραπτό και προφορικό λόγο
  • Άνεση στην επικοινωνία
  • Επιχειρηματική σκέψη
  • Ικανότητα για γρήγορες αποφάσεις και  προσαρμοστικότητα στις αλλαγές

 Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό Πακέτο Αποδοχών
  • Ιδιωτικό Πρόγραμμα Ασφάλισης
  • Ετήσιο Bonus Απόδοσης
  • Άριστο Εργασιακό Περιβάλλον
  • Ευκαιρίες Εκπαίδευσης
  • Δυνατότητα εργασίας από το σπίτι κάποια/ες ημέρα/ες την εβδομάδα
  • Ευκαιρίες εξέλιξης και ανάπτυξης σε μια ταχέως αναπτυσσόμενη πολυεθνική εταιρεία

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια κατά την επεξεργασία των προσωπικών δεδομένων των υποψηφίων.

Κωδικός αναφοράς

n/a