Η θέση Σύμβουλος Πωλήσεων Εταιρικού / Αποκλειστικού Δικτύου έχει αποθηκευτεί.

Σύμβουλος Πωλήσεων Εταιρικού / Αποκλειστικού Δικτύου από την εταιρεία Eurolife FFH

5 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Ελεύθερη συνεργασία
Athina

Περιγραφή Θέσης

Στη Eurolife FFH, εταιρία ηγέτη στον κλάδο των Ασφαλίσεων, αναζητούμε ανθρώπους ενθουσιώδεις και με ισχυρά προσωπικά κίνητρα, για την περαιτέρω Στελέχωση & Ανάπτυξη του Εταιρικού μας Δικτύου Πωλήσεων (Ασφαλιστικοί Πράκτορες Αποκλειστικής Συνεργασίας), με έδρα στα κεντρικά γραφεία της Εταιρίας στην Αθήνα.

Περιγραφή Καθηκόντων

  • Δημιουργία ισχυρού πελατολογίου τόσο στον Κλάδο Ασφαλίσεων Ζωής, όσο και αυτό των Ασφαλίσεων Περιουσίας.
  • Έρευνα αγοράς και συστηματική εξεύρεση δυνητικών πελατών μέσω συστάσεων και προσωπικών επαφών.
  • Προγραμματισμός συναντήσεων με δυνητικούς πελάτες, διερεύνηση και ανάλυση των ασφαλιστικών τους αναγκών.
  • Σχεδιασμός της βέλτιστης ασφαλιστικής πρότασης καλύπτοντας τις εξατομικευμένες ανάγκες του πελάτη.
  • Διαχρονική εξυπηρέτηση πελατολογίου και διεύρυνση μέσα από την αξιοποίηση των συστάσεων που απορρέουν από μια δημιουργική – μακροχρόνια συνεργασία.
  • Παρακολούθηση της αγοράς και εντοπισμός ευκαιριών συνεργασίας.
  • Συμμετοχή στη στελέχωση και ανάπτυξη με νέους επαγγελματίες του χώρου μας.

Απαραίτητα Προσόντα

Γνώσεις – Δεξιότητες - Χαρακτηριστικά

  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ κατά προτίμηση θετικής κατεύθυνσης
  • Επαγγελματική προϋπηρεσία σε αντικείμενα που προϋποθέτουν «εξωστρέφεια»
  • Αυτό-παρακίνηση, επιχειρηματικό πνεύμα και προσήλωση στο αποτέλεσμα
  • Δυναμική προσωπικότητα με έμφαση στην επικοινωνία, την διαπραγμάτευση και την κοινωνικότητα

Παροχές – Ανταποδοτικότητα

  • Προκαθορισμένο πλαίσιο ένταξης: Εκπαίδευση & Πιστοποίηση για την ολοκλήρωση των τυπικών προϋποθέσεων άσκησης Ασφαλιστικής Διαμεσολάβησης
  • Διαρκής Άρτια Επαγγελματική Εκπαίδευση στην άσκηση των καθηκόντων
  • 3ετές πλαίσιο Οικονομικής Υποστήριξης (για τη δημιουργία ασφαλούς/ικανοποιητικού εισοδήματος)
  • Προμήθειες (πώλησης & εξυπηρέτησης πελατών) – Bonus επίτευξης στόχων
  • Ασφαλιστικές παροχές (Ομαδική Ασφάλεια Ζωής & Υγείας – συμμετοχή σε Συνταξιοδοτικό Ταμείο)
  • Συμμετοχή σε εταιρικά ταξίδια & επαγγελματικά συνέδρια
  • Εκπαίδευση & ανάπτυξη στο Συντονισμό Ασφαλιστικών Πρακτόρων

Κωδικός αναφοράς

n/a