Η θέση Ξεκίνησε την καριέρα σου στο ναυτιλιακό κλάδο, στον όμιλο της MSC έχει αποθηκευτεί.

Ξεκίνησε την καριέρα σου στο ναυτιλιακό κλάδο, στον όμιλο της MSC από την εταιρεία MSC Service Center Greece

Πλήρης Απασχόληση
Pireas

Περιγραφή Θέσης

Η MSC Service Center Greece Ltd ενδιαφέρεται να προσλάβει στο γραφείο Πειραιώς αποφοίτους Ανώτατου Εκπαιδευτικού Ιδρύματος, χωρίς προϋπηρεσία για κάλυψη Entry Level θέσεων καταχώρησης και επεξεργασίας δεδομένων σχετικών με τα φορτία και τα πλοία της MSC.

Γίνε μέλος του ομίλου MSC MEDITERRANEAN SHIPPING COMPANY S.A. (www.msc.com), με ανθρώπινο δυναμικό που ξεπερνάει τους 77.000 εργαζόμενους σε ολόκληρο τον κόσμο, και γνώρισε την ναυτιλία τακτικών γραμμών σε μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες του κόσμου.

Απαραίτητα Προσόντα

Προϋποθέσεις:
-Πτυχίο Ανώτατου Εκπαιδευτικού Ιδρύματος της Ελλάδας ή του εξωτερικού

-Άριστη γνώση Αγγλικών

-Άριστη γνώση Η/Υ και Microsoft Office

-Συνέπεια, Υπευθυνότητα, Ομαδικό πνεύμα

-Διαθεσιμότητα για άμεση πρόσληψη

-Καμία Προϋπηρεσία

Παροχές:

-Εργασία γραφείου σε ένα διεθνές και πολλά υποσχόμενο περιβάλλον, στον Πειραιά (5 λεπτά από τον Ηλεκτρικό Σταθμό)

-Πλήρης απασχόληση (πενθήμερο, 8ωρο)

-Σύμβαση Εργασίας Αορίστου Χρόνου, από την ημέρα πρόσληψης

-Συνεχής εκπαίδευση από την πρώτη ημέρα της πρόσληψης

-Ευκαιρίες εξέλιξης στην Ελλάδα και στο εξωτερικό

Κωδικός αναφοράς

GP