Η θέση ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΩΛΗΤΗΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΠΩΛΗΤΗΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Αδιάφορο
Volos

Περιγραφή Θέσης

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στον τομέα των ταχυκίνητων προιόντων στα πλαίσια ανάπτυξής της, ζητά :

International sales agent

  Αρμοδιότητες:

  • Κατάρτιση πλάνου επαφών για υφιστάμενους και νέους πελάτες. Υποβολή προσφορών κι    επιδίωξη παραγγελιών από πελάτες του εξωτερικού.
  • Εξυπηρέτηση πελατών εξωτερικού (επικοινωνία, παραγγελιοληψία, προγραμματισμός φορτώσεων, διαδικασίες εξαγωγής κ.α.)
  • Ενημέρωση συστήματος εξυπηρέτησης πελατών εταιρίας (ERP-CRM) και παρακολούθηση παραγγελιών (προσφορά, δείγματα, παραγγελία, αποστολή προϊόντων, παραλαβή)
  • Ταξίδια στο εξωτερικό σε περιοχές ευθύνης του
  • Συμμετοχή σε διεθνείς εκθέσεις στο εξωτερικό
  • Υποβολή αναφορών για την πορεία των πωλήσεων στο εξωτερικό και της εξυπηρέτησης διεθνών πελατών.
  • Διατήρηση άριστων επαγγελματικών-πελατειακών σχέσεων
  • Διαρκής επικοινωνία μεταξύ των τμημάτων της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Eμπειρία σε back - office εξαγωγών και εξαγωγικές πωλήσεις.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας. Επιθυμητή η γνώση και δεύτερης ξένης γλώσσας.
  • Άριστη χρήση Η/Υ και επικοινωνίας μέσω social media
  • Επιθυμητή η γνώση προγραμμάτων εταιρικής διαχείρισης (ERP, CRM).

Ικανότητες - δεξιότητες:

  • Υψηλό επίπεδο επικοινωνιακών δεξιοτήτων.
  • Πελατοκεντρική νοοτροπία και κουλτούρα
  • Στρατηγική σκέψη και δράση Συνέπεια  και επίτευξη  στόχων
  • Προσοχή στις λεπτομέρειες και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Διαχείριση κρίσεων με ταχύτητα και ευρηματικότητα
  • Δυναμισμός, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Διαπραγματευτική ικανότητα και άσκηση επιρροής
  • Δυνατότητα ταξιδιών στις περιοχές ευθύνης του

 Παροχές:

  • Θέση καριέρας και προοπτικής
  • Σταθερές αποδοχές (κατόπιν αξιολόγησης προσόντων και εμπειρίας)
  • Υψηλά bonus αποτελεσματικότητας βάσει στόχων και απαιτήσεων απόδοσης
  • Εταιρικό κινητό και φορητός υπολογιστής

→ Aπαραίτητη η χρήση-επισύναψη πρόσφατης φωτογραφίας.

Κωδικός αναφοράς

n/a