Η θέση ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΞΩΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥ (Τηλεργασία) έχει αποθηκευτεί.

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΞΩΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥ (Τηλεργασία) από την εταιρεία Sioufas & Associates Law Firm

5 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Κόρινθος

Περιγραφή Θέσης

H Δικηγορική Εταιρεία Σιούφας & Συνεργάτες, με παρουσία στην Αθήνα, Πάτρα, Θεσσαλονίκη και Βουκουρέστι, δραστηριοποιείται στην παροχή νομικής υποστήριξης από το 1999. Στο πελατολόγιο της συγκαταλέγονται οι μεγαλύτερες ελληνικές και πολυεθνικές εταιρείες από όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Σχέση εργασίας: Πλήρης απασχόληση

Ωράριο εργασίας: Δευτέρα έως Παρασκευή 9 π.μ. έως 5 μ.μ.

Χώρος εργασίας: Τηλεργασία. Η εταιρεία σας παρέχει τον εξοπλισμό και τα πλέον εξελιγμένα συστήματα τηλεργασίας, προκειμένου να εργάζονται από την ασφάλεια του προσωπικού τους χώρου.

Αρμοδιότητες:
Οι Εκπρόσωποι Εξωδικαστικού Συμβιβασμού είναι υπεύθυνοι για την τηλεφωνική επικοινωνία με τους πελάτες των συνεργατών της εταιρείας που προέρχονται από χώρο των τηλεπικοινωνιών, της ενέργειας ή και των τραπεζών, προκειμένου να τους ενημερώσουν και να διαπραγματευτούν μαζί τους την καταλληλότερη λύση ρυθμίζοντας οικονομικές εκκρεμότητες. Σκοπός τους είναι να διερευνήσουν τις οικονομικές συνθήκες των συνομιλητών τους, να προτείνουν εναλλακτικές προσαρμοσμένες στις συνθήκες και τις ανάγκες επιτυγχάνοντας δέσμευση σε βιώσιμες ρυθμίσεις.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και των προγραμμάτων του Office (word & excel)
  • Πολύ καλός χειρισμός της Αγγλικής γλώσσας

Επιθυμητά προσόντα:

  • Προϋπηρεσία όχι μεγαλύτερη του 1 έτους σε Εταιρείες διαχείρισης μη εξυπηρετούμενων χαρτοφυλακίων, Εταιρίες Ενημέρωσης, Τράπεζες, Call Center τηλεπικοινωνίας, Δικηγορικές εταιρίες
  • Γνώση μιας δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Επιθυμητή η πιστοποίηση ECDL

Χαρακτηριστικά Υποψηφίων:

  • Διαπραγματευτική ικανότητα
  • Προσήλωση στο στόχο
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Ομαδικότητα

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Επιμίσθια επιβράβευσης
  • Δωρεάν πρόγραμμα υγείας και οικογενειακής νοσοκομειακής κάλυψης
  • Προοπτικές εργασιακής ανέλιξης
  • Δομημένο πρόγραμμα εκπαίδευσης και ανάπτυξης δεξιοτήτων
  • Παροχή εκπτωτικών προνομίων

Κωδικός αναφοράς

RMT_01

Συνεργάτες Αποθήκης- Μάνδρα B - Magoula Plaisio Computers S.A.