Η θέση Βοηθός Λογιστή/ τριας έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

Βοηθός Λογιστή/ τριας από την εταιρεία ΒΙΟΚΑΛ ΑΕ

Πλήρης Απασχόληση
Θεσσαλονίκη

Περιγραφή Θέσης

Η εταιρία ΒΙΟΚΑΛ ΑΕ με έδρα στο Πεντάλοφο Θεσσαλονίκης, επιθυμεί να προσλάβει Βοηθό Λογιστή/τρια

Αρμοδιότητες/ικανότητες
  • Υπεύθυνος λογιστικών καταχωρήσεων της Εμπορικής Διαχείρισης και της Γενικής Λογιστικής
  • Συμφωνίες Τραπεζικών Λογαριασμών
  • Έκδοση μηνιαίων Reports και Συμμετοχή στη σύνταξη των ετήσιων οικονομικών καταστάσεων
  • Τιμολόγηση παραστατικών
  • Παρακολούθηση υπολοίπων πελατών / προμηθευτών
  • Συνεχής έλεγχος ,παρακολούθηση και συμφωνία καρτελών πελατών – προμηθευτών
  • Συνεργασία µε τράπεζες και εφορία καθώς και εξωτερικές εργασίες που αφορούν αυτά
  • Παρακολούθηση ταμείου και ικανή διαχείρισή του
  • Μηνιαίος έλεγχος Intrastat
  • Τήρηση αδειών προσωπικού
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων και θέσπισης προτεραιοτήτων

Απαραίτητα Προσόντα:
  • Πτυχιούχος ΑΕΙ Οικονομικής Κατεύθυνσης
  • Δικαίωμα υπογραφής Α' ή Β΄ Τάξης
  • Άριστη γνώση ΕΓΛΣ, ΚΦΑΣ, Φορολογίας Εισοδήματος, ΦΠΑ και Κοστολόγησης.
  • Άριστη γνώση MS Office και λογιστικών πακέτων E.R.P. (Κατά προτίμηση Softone)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2έτη σε βιβλία Γ κατηγορίας.
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία, Οργάνωση, Μεθοδικότητα, Ομαδικό πνεύμα

Τα στοιχεία σας παραμένουν εμπιστευτικά και χρησιμοποιούνται αποκλειστικά και μόνο από την ΒΙΟΚΑΛ Α.Ε. Το βιογραφικό σας θα διατηρηθεί στην βάση δεδομένων μας για δυο (2) χρόνια στο
ενδεχόμενο μελλοντικής χρήσης του για την ίδιαή άλλη θέση στην εταιρία μας. Εάν δεν επιθυμείτε να διατηρήσουμε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση δεδομένων της εταιρίας μας, παρακαλούμε ειδοποιήστε μας γραπτώς στο info(at)biokal.gr.

Κωδικός αναφοράς

Βοηθός Λογιστή/ τριας