Η θέση SENIOR IN-HOUSE LAWYER (ΤΜΗΜΑ ΝΟΜΙΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ & ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗΣ) έχει αποθηκευτεί.

SENIOR IN-HOUSE LAWYER (ΤΜΗΜΑ ΝΟΜΙΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ & ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗΣ)

Αδιάφορο
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

SENIOR IN-HOUSE LAWYER

(ΤΜΗΜΑ ΝΟΜΙΚΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ & ΤΕΚΜΗΡΙΩΣΗΣ)

Εταιρεία παροχής υπηρεσιών, η μεγαλύτερη στον κλάδο της, με παρουσία στην Αθήνα, Πάτρα, Θεσσαλονίκη, Βουκουρέστι και Σιγκαπούρη, αναζητά για τα κεντρικά της γραφεία στην Αθήνα Senior in-house Lawyer για το τμήμα νομικής έρευνας και τεκμηρίωσης.

Η Εταιρεία ταχύτατα αναπτυσσόμενη με ανθρώπινο δυναμικό 450 υψηλά εξειδικευμένων επαγγελματιών εξυπηρετεί ένα πελατολόγιο στο οποίο συγκαταλέγονται οι μεγαλύτερες ελληνικές και πολυεθνικές εταιρίες από όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Απαραίτητα Προσόντα

 Απαραίτητα Προσόντα:

  • Μεταπτυχιακό Δίπλωμα Ειδίκευσης  σε έναν από τους κάτωθι τομείς: Αστικό/Εμπορικό/Τραπεζικό/Διοικητικό/Φορολογικό/Εργατικό Δίκαιο – Δίκαιο Ακινήτων - Πολιτική Δικονομία
  • Δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά και συμμετοχές σε νομικές εκδόσεις θα ληφθούν υπόψιν
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση Νομικού Τμήματος σε μεγάλο οργανισμό είναι επιθυμητή
  • Τουλάχιστον 10ετή άσκηση δικηγορίας (μαχόμενης ή/και συμβουλευτικής)
  • Κριτική και αναλυτική σκέψη
  • Ευφράδεια προφορικού και γραπτού λόγου
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ

Η εταιρεία προσφέρει ελκυστικό πακέτο αποδοχών, εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας, συνεχή υποστήριξη και ανάπτυξη.

Κωδικός αναφοράς

LAW_TNET