Η θέση RPA DEVELOPER έχει αποθηκευτεί.

Πλήρης Απασχόληση
Aghios Ioannis Rentis

Περιγραφή Θέσης

RPA DEVELOPER

H Δικηγορική Εταιρεία Σιούφας & Συνεργάτες, η μεγαλύτερη εταιρεία στον κλάδο της, με παρουσία στην Αθήνα, Πάτρα, Θεσσαλονίκη και Βουκουρέστι, δραστηριοποιείται στην παροχή νομικής υποστήριξης από το 1999. Στο πελατολόγιο της συγκαταλέγονται οι μεγαλύτερες ελληνικές και πολυεθνικές εταιρίες από όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Ταχύτατα αναπτυσσόμενη με ανθρώπινο δυναμικό 350 υψηλά εξειδικευμένων επαγγελματιών, αναζητά υποψηφίους για την κάλυψη θέσεων στην Διεύθυνση Εξωδικαστικού Συμβιβασμού.

Τίτλος Θέσης: RPA Developer

Αρμοδιότητες:

  • Κατανόηση, καταγραφή και ανάλυση επιχειρηματικών διαδικασιών
  • Σχεδιασμός και ανάπτυξη αυτοματοποιήσεων με τεχνολογία RPA/ανάπτυξης λογισμικού
  • Κατανόηση, καταγραφή και εφαρμογή προτύπων ανάπτυξης εφαρμογών/RPA (Best Practices)
  • Συμμετοχή σε ομάδες υλοποίησης έργων πληροφορικής
  • Διερεύνηση και τεκμηρίωση πρακτικών/εναλλακτικών λύσεων που θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν σε μελλοντική ανάπτυξη

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ κατά προτίμηση Πληροφορικής
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια σχετικής προϋπηρεσίας σε ρόλο ανάπτυξης λογισμικού/RPA
  • Βασικές γνώσεις βάσεων δεδομένων και SQL
  • Άριστες ικανότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας
  • Άνεση και ευχέρεια στην επικοινωνία με πελάτες
  • Εμπειρία στον σχεδιασμό  και την ανάπτυξη λύσεων ή λειτουργιών που βασίζονται στη ροή επιχειρηματικών εργασιών
  • Εμπειρία σε τεχνολογίες ανάπτυξης ιστοσελίδων
  • Εμπειρία με λογισμικό RPA (Microsoft – Softomotive / Blue prism / UiPath)
  • Ισχυρές αναλυτικές δεξιότητες και δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων

Επιθυμητά προσόντα:

  • Εργασιακή εμπειρία σε εταιρεία που δραστηριοποιείται στον Τραπεζικό τομέα.
  • Γνώση προγραμματισμού σε .NET ή Python.

Χαρακτηριστικά Υποψηφίων:

  • Θέληση για γνώση και εξειδίκευση σε τεχνολογίες RPA, ανάπτυξης λογισμικού και άλλες τεχνολογίες αυτοματισμού
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Προσήλωση στους στόχους και τήρηση προθεσμιών
  • Ικανότητα ανάλυσης και καινοτομία
  • Λήψη πρωτοβουλιών
  • Δυναμισμός
  • Ομαδικότητα
  • Προσαρμογή σε διαφορετικά ωράρια και χρόνους εργασίας

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus βάσει απόδοσης
  • Παροχή εκπτωτικών προνομίων
  • Δωρεάν πρόγραμμα υγείας και οικογενειακής νοσοκομειακής κάλυψης
  • Δυναμικό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Δομημένο πρόγραμμα εκπαίδευση και ανάπτυξης δεξιοτήτων

Κωδικός αναφοράς

RPA DEV_01