Η θέση IT Operations Specialist έχει αποθηκευτεί.

Πλήρης Απασχόληση
Chalkida

Περιγραφή Θέσης

Η Παπουτσάνης είναι μία κορυφαία ελληνική βιομηχανία, με ιστορία, εμπειρία και τεχνογνωσία 150 ετών στα προϊόντα προσωπικής περιποίησης.

Η εταιρεία διαθέτει μία από τις μεγαλύτερες και υπερσύγχρονες μονάδες καθετοποιημένης παραγωγής στην Ευρώπη που δημιουργεί καθημερινά καινοτομίες και εξαιρετικά προϊόντα με πρώτες ύλες που ανεβάζουν τον πήχη της ποιότητας τόσο στην ελληνική, όσο και στη διεθνή αγορά .

Αναζητούμε έναν IT Operations Specialist , Μηχανικό Πληροφοριακών Συστημάτων που θα μας βοηθήσει στην ανάπτυξη, τη συντήρηση και την αντιμετώπιση προβλημάτων της ταχέως αναπτυσσόμενης υποδομής μας, με τις εξής αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση και παρακολούθηση όλων των εγκατεστημένων συστημάτων και υποδομών
  • Εγκατάσταση, διαμόρφωση, δοκιμή και συντήρηση λειτουργικών συστημάτων, λογισμικού εφαρμογών και εργαλείων διαχείρισης συστήματος
  • Προληπτική διασφάλιση των υψηλότερων επιπέδων διαθεσιμότητας των συστημάτων και των υποδομών
  • Παρακολούθηση και δοκιμή των επιδόσεων των εφαρμογών για πιθανά σημεία συμφόρησης, προσδιορισμός πιθανών λύσεων και συνεργασία με τους προγραμματιστές για την υλοποίηση αυτών των διορθώσεων
  • Διατήρηση στρατηγικών ασφάλειας, δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας και πλεονασμού
  • Συμμετοχή στον σχεδιασμό πληροφοριακών συστημάτων και συστημάτων λειτουργικής υποστήριξης
  • Επικοινωνία με προμηθευτές και λοιπό προσωπικό ΙΤ για την επίλυση προβλημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο/Μεταπτυχιακό Πληροφορικής, Μηχανικής ή σχετικού πεδίου
  • Eμπειρία 3-5 ετών
  • Ικανότητα διαχείρισης διαφόρων project ταυτόχρονα
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Πολύ καλη εμπειρία λογισμικού αυτοματισμών και γνώσεις δικτύωσης.
  • Αρισττη γνώση Αγγλικών
  • Ολοκληρωμενες Στρατιωτικές Υποχρεώσεις(για τους άνδρες)

 Προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα εξέλιξης

Κωδικός αναφοράς

n/a

Solution Architect in Athens B - Kifissia ACCENTURE ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ A.E.
Υπεύθυνος/η Οικονομικού Τμήματος B - Aghia Paraskevi Το Χαμόγελο του Παιδιού
Finnish speaking job opportunities B - Αθήνα Teleperformance
Portuguese speaking job opportunities B - Αθήνα Teleperformance
Norwegian speaking job opportunities B - Αθήνα Teleperformance
German Speaking Job Opportunities B - Αθήνα Teleperformance
French speaking job opportunities B - Αθήνα Teleperformance