Η θέση HR Manager - Γερμανόφωνη/ος (Πλήρης απασχόληση, Αθήνα) έχει αποθηκευτεί.

HR Manager - Γερμανόφωνη/ος (Πλήρης απασχόληση, Αθήνα) από την εταιρεία Phoenix Engineering GmbH

4 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Θα ασχοληθείς με:

-Υποστήριξη του προσωπικού σε οποιοδήποτε εργασιακό θέμα κατά την ένταξή τους και εξέλιξή τους στην εταιρεία

-Μητρώο εργαζομένων και τήρηση αρχείων σε πληροφοριακά συστήματα Ελλάδος – Γερμανίας

-Προετοιμασία μισθοδοσίας προσωπικού

-Συντονισμό στελέχωσης, βάσει των αναγκών κάθε τμήματος (επικοινωνία με υποψηφίους, προγραμματισμός και διεξαγωγή συνεντεύξεων)

-Κατάρτιση προγράμματος εκπαίδευσης και εξέλιξης του προσωπικού

Απαραίτητα Προσόντα

Θα χρειαστεί να έχεις:

- Πτυχίο ΑΕΙ Διοίκησης επιχειρήσεων ή Οικονομικής κατεύθυνσης

-Μεταπτυχιακό τίτλο στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού

- 1-3 έτη προϋπηρεσία

- Γνώση της εργατικής νομοθεσίας

- Πολύ καλή γνώση γερμανικών

- Άριστη γνώση των προγραμμάτων του Office

- Εχεμύθεια, ακεραιότητα, προσαρμοστικότητα, συνέπεια και υπευθυνότητα

Τι προσφέρουμε:

-Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

-Προοπτική γρήγορης εξέλιξης

-Σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Κωδικός αναφοράς

PHX-GR05