Η θέση Τεχνικός έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

Τεχνικός από την εταιρεία Graphcom

Τελευταία ημέρα για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

ΕΙΣΑΙ απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ με γνώσεις και πάθος για την μηχανολογία – ηλεκτρονικά  και την τεχνολογία γενικότερα;

Προσβλέπεις στην επίτευξη αποτελεσμάτων και επιθυμείς να εργαστείς σε ένα δυναμικό περιβάλλον με ευκαιρίες για εξέλιξη;

H Graphcom, κορυφαία εταιρεία πώλησης μηχανημάτων και αναλωσίμων  στο χώρο των γραφικών τεχνών, αναζητά τεχνικό προσωπικό με έδρα την Αθήνα.

Αρμοδιότητες:

Ο τεχνικός θα ασχολείται καθημερινά με:

  • Διαχείριση καθημερινών βλαβών και συντήρηση
  • Εγκαταστάσεις καινούργιων μηχανήματων
  • Συντήρηση και λειτουργία των DEMO μηχανών
  • Εκπαίδευση σε πελάτες σχετικά με τη λειτουργία των μηχανημάτων
  • Καταγραφή των βλαβών ,των επισκέψεων καθώς και των αποτελεσμάτων
  • Επικοινωνία  με τους κατασκευαστές – στο εξωτερικό- για υποβοήθηση καθώς και παραγγελίες ανταλλακτικών
  • Συνεργασία με άλλα τμήματα (εξυπηρέτηση πελατών, λογιστήριο, αποθήκη) για την παροχή άμεσης εξυπηρέτησης στον πελάτη
  • Αναζήτηση λύσεων για υπάρχοντά προβλήματα καθώς και δοκιμές

Προσόντα:

Ο τεχνικός χρειάζεται να διαθέτει τα εξής:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ (επιθυμητό)
  • Προϋπηρεσία σε οργανωμένο τμήμα service  (θα συνεκτιμηθεί)
  • Προϋπηρεσία στον κλάδο των γραφικών τεχνών (θα συνεκτιμηθεί)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Άριστη γνώση Η/Υ και χειρισμού επαγγελματικών εφαρμογών
  • Γνώσεις μηχανολογίας ,ηλεκτρονικών και Η/Υ
  • Ομαδικό πνεύμα και υπευθυνότητα
  • Μεταδοτικότητα των γνώσεων- εφαρμογών  και επικοινωνιακή ικανότητα με τους χειριστές

Παροχές:

Η εταιρεία προσφέρει στον τεχνικό τα εξής:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εκπαίδευση στην Ελλάδα και το εξωτερικό
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Κινητό
  • Εταιρικό αυτοκίνητο

Κωδικός αναφοράς

Τεχνικός