Η θέση Προϊσταμένη Ορόφων έχει αποθηκευτεί.

Προϊσταμένη Ορόφων από την εταιρεία Iberostar Hotels & Resorts

Εποχική/Προσωρινή απασχόληση
Rethymno

Περιγραφή Θέσης

Για την νέα σεζόν 2021, μεγάλος ξενοδοχειακός όμιλος ζητά, για τα ξενοδοχεία του στην Κρήτη, προσωπικό των παρακάτω ειδικοτήτων :

ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗ ΟΡΟΦΩΝ

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ:

  • Προγραμματισμός προσωπικού και ανάθεση καθηκόντων, καταμερισμός ευθυνών και αρμοδιοτήτων, τήρηση τάξης τμήματος
  • Έλεγχος σωστής κατανομής λινών στα δωμάτια, καθώς και επίβλεψη εισερχομένων/ εξερχομένων λινών
  • Έλεγχος στην εφαρμογή των προτύπων καθαριότητας, πάντα σύμφωνα με τα ισχύοντα Πρωτόκολλα, όπως αυτά έχουν διαμορφωθεί λόγω COVID19, και συστήματα ISO
  • Διασφαλίζει ότι το προσωπικό ακολουθεί τα standard της εταιρείας και τα ισχύοντα Πρωτόκολλα
  • Επίβλεψη με σκοπό τη σωστή χρήση καθαριστικών και χημικών από το προσωπικό του τμήματος
  • Έλεγχος ημερομισθίων, υλικών καθαρισμού και λινών.
  • Ετοιμάζει και παραδίδει αναφορές και αναλύσεις όπως απαιτείται.
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία του προϋπολογισμού όπως απαιτείται από τον γενικό διευθυντή του ξενοδοχείου
  • Αξιολογεί και γνωστοποιεί το επίπεδο απόδοσης στα στελέχη του τμήματος.
  • Φροντίζει να είναι ενήμερο το προσωπικό, να κατανοεί και να τηρεί πλήρως τα πρωτόκολλα και τα συστήματα ISO, για την καθαριότητα και απολύμανση, δωματίων και κοινόχρηστων χώρων

Απαραίτητα Προσόντα

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

  • Τουλάχιστον 4-5 έτη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 4 ή 5 αστέρων
  • Γνώση τουλάχιστον μια ξένης γλώσσας
  • Πτυχίο Σχολής Τουριστικών Επαγγελμάτων

Κωδικός αναφοράς

ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΗ ΟΡΟΦΩΝ