Η θέση Αποθηκάριος Βαθιάς Κατάψυξης έχει αποθηκευτεί.

Αποθηκάριος Βαθιάς Κατάψυξης από την εταιρεία MAKIOS LOGISTICS

6 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Θεσσαλονίκη

Περιγραφή Θέσης

Εταιρικό Προφίλ
Η MAKIOS LOGISTICS είναι η μεγαλύτερη logistics service provider εταιρεία στην Βόρειο Ελλάδα. Είναι μία οικογενειακή επιχείρηση με ιστορία 90 ετών και έχει σήμερα στο χαρτοφυλάκιό της δύο αποθηκευτικά κέντρα στην περιοχή της Θεσσαλονίκης και έναν στόλο 310 οχημάτων σε όλα τα Βαλκάνια, όπου διαχειρίζεται εμπορεύματα χύμα ή σε containers, παλέτες, κιβώτια και τεμάχια. Οι επενδύσεις σε υψηλής ποιότητας πάγια και σε σύγχρονες λύσεις IT εγγυούνται την αξία των παρεχόμενων υπηρεσιών. Με απόλυτα πελατοκεντρική αντίληψη και στελέχη προσηλωμένα στην ποιότητα, φροντίζουμε καθημερινά να προσφέρουμε στους πελάτες μας υπηρεσίες αιχμής.

Η εταιρεία αναζήτα υποψηφίους για την θέση του:

Αποθηκάριου

Τα βασικά καθήκοντα της θέσης είναι τα εξής:
  • Διαχείριση των αποθεμάτων των πελατών σύμφωνα με τις υποδείξεις του προϊσταμένου αποθηκών
  • Βέλτιστη κατανομή των παραλαβών στους θαλάμους των αποθετών
  • Φόρτωση / εκφόρτωση προϊόντων σε συνθήκες ψύχους - βαθιάς κατάψυξης
  • Διασφάλιση της τήρησης των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας
  • Καθαριότητα αποθηκών

Προσόντα:
  • Απολυτήριο Λυκείου, ΙΕΚ ή ΤΕΙ (επιθυμητά με κατεύθυνση Logistics)
  • Βασική γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Καλή γνώση διαχείρισης αποθεμάτων
  • Πιστοποιητικό υγείας για χειριστές τροφίμων
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:
  • Εργατικότητα
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητα
  • Ικανότητα εργασίας κάτω από συνθήκες πίεσης

Η Εταιρεία Προσφέρει:
  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Πρόσθετη ιδιωτική ασφαλιστική κάλυψη

Κωδικός αναφοράς

Αποθηκάριος

Βοηθοί αποθήκης και παραδόσεων επίπλων Θεσσαλονίκη ΜΑΡΜΑΡΙΔΗΣ ΕΠΙΠΛΑ
Web Frontend Developer (f/m) Θεσσαλονίκη noris M.I.K.E.
DevOps Automation Engineer (f/m) Θεσσαλονίκη noris MIKE
Senior Database Engineer Oracle Thessaloniki noris MIKE
Senior IT Systems Engineer - Windows Automation Θεσσαλονίκη noris MIKE
Ιατρικός Επισκέπτης Θεσσαλονίκη ALFACARE
Mid/Senior Python Developer (f/m) Θεσσαλονίκη noris M.I.K.E.
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΟΣ Θεσσαλονίκη ΝΙΚΟΛΗΣ ΓΚΡΟΥΠ ΑΕΒΕ