Η θέση STORE MANAGER | ΝΕΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ | ΠΕΙΡΑΙΑΣ έχει αποθηκευτεί.

STORE MANAGER | ΝΕΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ | ΠΕΙΡΑΙΑΣ από την εταιρεία Cosmos Sport

7 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Η Cosmos Sport είναι η Νο 1 ελληνική αλυσίδα πώλησης αθλητικών ειδών. Ιδρύθηκε το 1982 και σήμερα αριθμεί  σε όλη τη χώρα 35  φυσικά καταστήματα, 5 εμπορικές επωνυμίες (Cosmos Sport, Sneaker10, Slam Dunk, Sportsfactory outlet, Soccer10) και τα αντίστοιχα πρωτοπόρα ηλεκτρονικά καταστήματά τους. Στην Cosmos Sport μπορεί κανείς να βρει 80+ popular brands (NIKE, adidas, Puma, Under Armour, Vans etc.) καθώς και μοναδικές υπηρεσίες (sneaker customization/Sneaker ID etc.).

Το 13o sneaker10 κατάστημα του ομίλου Cosmos Sport, ανοίγει στον Πειραιά

Απαραίτητα Προσόντα

Η ομάδα μας αποτελείται από + 500 ταλαντούχους νέους ανθρώπους, που αγαπούν τον αθλητισμό, τη μόδα και έχουν πάθος να καινοτομούν!

Αν σου αρέσει να κινητοποιείς και να εκπνέεις τους γύρω σου, αν θέλεις να ξεπερνάς τους στόχους σου, αν είσαι sneaker enthusiast & retro lover, τότε ίσως να είσαι ο επόμενος Store Manager του Sneaker10!

Ο/Η κάτοχος της θέσης είναι υπεύθυνος/η για:

  • Τη διασφάλιση της άρτιας λειτουργίας του καταστήματος
  • Την επίτευξη των μηνιαίων στόχων πωλήσεων
  • Την επιλογή, εκπαίδευση, αξιολόγηση και ανάπτυξη της ομάδας, ώστε να προσφέρεται το ανώτερο επίπεδο εξυπηρέτησης σε κάθε επισκέπτη
  • Την επάρκεια των αποθεμάτων, τη διαχείριση παραλαβών, την τακτοποίηση των προϊόντων αλλά και την ευταξία του χώρου
  • Να λειτουργεί ως Brand Ambassador

Προφίλ υποψηφίου:

  • Minimun 2 χρόνια εργασιακή εμπειρία σε θέση Store Manager στο Retail (ιδανικά σε Fashion) και εμπειρία σε επίτευξη στόχων
  • Επιθυμητές σπουδές ΑΕΙ/ ΤΕΙ/ ΙΕΚ
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας και Η/Υ
  • Εμπειρία σε διαχείριση ομάδας
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών, αυτοπαρακίνηση και υπευθυνότητα

Good to have:

  • Αγάπη για sneakers και "ψαγμένα"  outfits
  • Πάθος για τo funky urban style και τη μόδα

Μαζί μας θα έχεις:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές και Bonus βάσει επίτευξης μηνιαίου στόχου
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση και εμπλουτισμό καθηκόντων
  • Μοντέρνο και fun περιβάλλον εργασίας!

Κωδικός αναφοράς

n/a

Όμοιες Θέσεις

Service Desk Representative Παιανία Intralot
Junior Android Developer Παιανία Intralot
Technology Delivery Manager Παιανία Intralot
Senior Automation Test Engineer Παιανία Intralot
Senior Database Administrator (DBA) Παιανία Intralot
Quality Control Engineer Παιανία Intralot
Software Engineer (Java) Παιανία Intralot
Software Engineer, C/C++ Παιανία Intralot
2nd Level Application Support Engineer Παιανία Intralot
Front-End Developer Παιανία Intralot