Η θέση PHP – Drupal Web Developer (Fully Remote) έχει αποθηκευτεί.

PHP – Drupal Web Developer (Fully Remote) από την εταιρεία Epsilon Net A.E.

3 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Epsilon Net Company, awarded in 2020 for the 6th consecutive time as one of the Best Places to Work©, is seeking for a PHP – Drupal Web Developer.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Άριστη γνώση και εμπειρία σε ανάπτυξη Web εφαρμογών σε τεχνολογία PHP και Drupal CMS.
  • Πολύ καλή γνώση Βάσεων Δεδομένων SQL (Microsoft SQL Server, PostgresSQL)
  • Εμπειρία σεWeb Servicesκαιstandards (JSON, XML, REST, SOAP)
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας, αναλυτική σκέψη, αποτελεσματική διαχείριση χρόνου, ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Πτυχίο ανώτερης ή ανώτατης Σχολής Πληροφορικής, Επιστήμης Υπολογιστών ή σχετικής κατεύθυνσης
  • Εξοικείωση με τη χρήση εργαλείων source control (Git, TFS, SVN)

Παροχές :

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Επιπλέον Ιδιωτική Ασφάλιση
  • Άριστες συνθήκες εργασίας
  • Σημαντικές προοπτικές εξέλιξης

Κωδικός αναφοράς

php-dr