Η θέση JUNIOR IT έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

JUNIOR IT από την εταιρεία AirCanteenA.E.

4 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Αδιάφορο
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Η εταιρεία AirCanteenA.E., εταιρεία εστίασης που εκμεταλλεύεται καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος εντός αεροδρομίων και άλλων κλειστών αγορών

Αναζητά:

JUNIOR IT (ΚΩΔ 99)

για τα καταστήματα στο Αεροδρόμιο Αθηνών Ελ. Βενιζέλος

Ο κάτοχος της θέσης είναι υπεύθυνος για τη λειτουργία και την υποστήριξη εφαρμογών λογισμικού καθώς και για το συντονισμό της επίλυσης προβλημάτων των εφαρμογών αυτών.

Αρμοδιότητες:

  • Εξασφαλίζει την ομαλή και απρόσκοπτη λειτουργία των Πληροφοριακών Συστημάτων της εταιρείας και χρηστών.
  • Ενημερώνει - εκπαιδεύει τους χρήστες σε υπάρχουσες/νέες τεχνολογίες και διαδικασίες.
  • Ενημερώνει τις εμπλεκόμενες επιχειρησιακές μονάδες στις περιπτώσεις μη διαθεσιμότητας μιας υπηρεσίας, με σκοπό την ανάληψη ενεργειών, εάν αυτό απαιτείται.
  • Διαχειρίζεται συμβάντα ολικής ή μερικής διακοπής της λειτουργίας των Πληροφοριακών Συστημάτων (incident management), με στόχο την ταχύτερη αποκατάσταση της λειτουργίας τους.
  • Οργανώνει τις απαιτούμενες λειτουργικές διαδικασίες που αφορούν τις εφαρμογές πληροφορικής, προκειμένου να διασφαλίζεται η ομαλή ροή των επιχειρησιακών λειτουργιών.
  • Εγκαθιστά νέες εφαρμογές πληροφορικής και μεταφέρει τις αλλαγές στο περιβάλλον των χρηστών, ώστε να διασφαλίζεται η ομαλή λειτουργία στο σύνολο των  Πληροφοριακών Συστημάτων της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου ΤΕΙ/IEK Πληροφορικής.
  • Γνώσεις Windows OS, office application
  • Επιθυμητή γνώση συστήματος Targit θα εκτιμηθεί.
  • Ικανότητα ανάλυσης και συντονισμού για την επίλυση των προβλημάτων.
  • Ομαδικό πνεύμα και επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος).
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες).

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Δυναμισμός και επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια.
  • Αυτοπαρακίνηση, ενθουσιασμός και πάθος.
  • Ισχυρό ομαδικό πνεύμα, λήψη πρωτοβουλιών και καινοτόμος σκέψη.
  • Γνώση Active Directory / Microsoft Exchange / Azure.

Αποστολή βιογραφικών κάνονατς Αίτηση

Επισημαίνοντας τον ΚΩΔ 99.

Κωδικός αναφοράς

ΚΩΔ 99

Όμοιες Θέσεις

IT Support Officer Αθήνα Hertz Autohellas
IT Support Αθήνα I-SENSE Group
IT Helpdesk Αθήνα Domino’s Pizza
IT Administrator Αθήνα Κώστας Α. Παπαέλληνας (Ελλάς) ΑΕΒΕ
Junior IT technician Αθήνα KΟΝΚΑΤ S.A.
IT Specialist Αθήνα ONEX TECHNOLOGY SYSTEMS & BUSINESS SOLUTIONS S.A
IT Operations Technician Αθήνα NEW SIA GREECE SINGLE MEMBER S.A.
IT Administrator Αθήνα Thrace Group