Η θέση Τεχνικός Παραγωγής-Μηχανολόγος Μηχανικός έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

Τεχνικός Παραγωγής-Μηχανολόγος Μηχανικός

Πλήρης Απασχόληση
Οινόφυτα

Περιγραφή Θέσης

Βιομηχανία Παραγωγής Μεταλλικών Εξαρτημάτων,  με έδρα στα Οινόφυτα Βοιωτίας, ζητά Τεχνικό Παραγωγής-Μηχανολόγο Μηχανικό.

Αντικείμενο:

Μηχανολογικές μελέτες, 2D - 3D σχεδιασμός (CAD),  προγραμματισμός εργαλειομηχανών  CNC  (G-Code/CAM), ποιοτικός έλεγχος, συντήρηση εξοπλισμού, προγραμματισμός και παρακολούθηση παραγωγής.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει απαραιτήτως να έχουν τα εξής προσόντα και χαρακτηριστικά :

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε ανάλογη θέση.
  • Άριστος χειρισμός  γραπτού και προφορικού λόγου σε Ελληνικά και Αγγλικά.
  • Εμπειρία χειρισμού Η.Υ. , πολύ καλή γνώση πλατφόρμας Office.
  • Εμπειρία σε συστήματα διασφάλισης και διαχείρισης  ποιότητας ISO.
  • Ικανότητες διαχείρισης  χρόνου-προγραμματισμού παραγωγής και επίλυσης προβλημάτων.
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες διαχείρισης προσωπικού.

Θα  εκτιμηθούν:

  • Πτυχίο μηχανολογίας τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.
  • Εξειδίκευση σε οικονομικά, ή στο project management.
  • Πολύ καλή  γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων 2D, 3D ( π.χ. SolidWORKS, κτλ)
  • Γνώση συστημάτων προγραμματισμού εργαλειομηχανών  CNC (π.χ. SolidCAM κτλ.)
  • Γνώση Γερμανικών, ή άλλη 2η γλώσσα.
  • Εμπειρία βιομηχανικής παραγωγής και κοστολόγησης.
  • Εμπειρία στη σύνταξη μελετών και προσφορών
  • Εμπειρία στο χειρισμό ERP systems (Sap, Softone κτλ)

Παροχές:

  • Αποδοχές αναλόγων προσόντων
  • Πλήρης  ασφάλιση
  • Παροχή μεταφοράς και από Αθήνα και από Χαλκίδα
  • Προοπτικές εξέλιξης

Κωδικός αναφοράς

Τεχνικός Παραγωγής-Μηχανολόγος Μ