Η θέση ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ από την εταιρεία NIKO HELM HELLAS

Πλήρης Απασχόληση
Κόρινθος

Περιγραφή Θέσης

H NIKO HELM HELLAS, μια από τις πιο ισχυρές και πρωτοπόρες βιομηχανίες του κλάδου της, αναζητά για πλήρη απασχόληση:

ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ
για να στελεχώσει το τμήμα Έρευνας και Ανάπτυξης.

 Περιγραφή Θέσης:

1. Μελέτη έργου και εκπόνηση οικονομικοτεχνικής προσφοράς.

2. Σχεδιασμός συστημάτων για οικονομoτεχνικές προσφορές με την χρήση  ( AUTOCAD 2D ).

3. Επίβλεψη και παράδοση έργου.

4. Σχεδιασμός και ανάπτυξη νέων προϊόντων, με την χρήση SOLIDWORKS.

5. Επικοινωνία με πελάτη για προτάσεις της εταιρείας σχετικά με το εκάστοτε έργο.

6. Εξυπηρέτηση υφιστάμενων πελατών με αιτήματα after sales για το παραδοτέο έργο.

Προσόντα:

- Πτυχίο ΑΕΙ/TEI Μηχανολόγου Μηχανικού.

- Εμπειρία σε σχεδιασμό μηχανολογικών προϊόντων.

- Απαραίτητη προϋπόθεση η γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων (2D AUTOCAD/ 3D SOLIDWORKS).

- Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας.

- Γνώση Γερμανικής γλώσσας θα θεωρηθεί προσόν.

- Εμπειρία στο σχεδιασμό και μελέτη μεταλλικών κατασκευών επιθυμητή.

Απαραίτητη προϋπόθεση:

- Μόνιμος κάτοικος Νομού Κορινθίας.

Η εταιρεία προσφέρει:

- Εκπαίδευση και ανάπτυξη δεξιοτήτων ως μέλος ομάδας έμπειρων μηχανολόγων.

- Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.

- Δυναμικό περιβάλλον εργασίας σε εταιρεία με διεθνή παρουσία.

Κωδικός αναφοράς

ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ