Η θέση Ηλεκτρολόγος - Συντηρητής Εγκαταστάσεων / Certified Electrician έχει αποθηκευτεί.

Ηλεκτρολόγος - Συντηρητής Εγκαταστάσεων / Certified Electrician από την εταιρεία ELLAKTOR GROUP

2 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Ο Όμιλος ΕΛΛΑΚΤΩΡ είναι ο μεγαλύτερος όμιλος υποδομών στην Ελλάδα κι ένας εκ των κορυφαίων στη Νοτιοανατολική Ευρώπη, με διεθνή παρουσία και διαφοροποιημένο χαρτοφυλάκιο δραστηριοτήτων που εστιάζει στους τομείς της κατασκευής, των παραχωρήσεων, του περιβάλλοντος, των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας και της ανάπτυξης ακινήτων. Με δραστηριότητες σε 29 χώρες και σχεδόν 6.000 εργαζομένους, ο Όμιλος καταγράφει κύκλο εργασιών €1,3 δισ. (2019). Συνδυάζοντας τα 70 έτη εμπειρίας του με τις πλέον σύγχρονες τεχνολογίες, ο Όμιλος ΕΛΛΑΚΤΩΡ δίνει ζωή σε έργα που συμβάλλουν στην ανάπτυξη και βελτιώνουν την ποιότητα της ζωής ανθρώπων σε όλο τον κόσμο. 21 χρόνια μετά την τριπλή συγχώνευση της Ελληνικής Τεχνοδομικής, της ΑΚΤΩΡ και της ΤΕΒ, η οποία δημιούργησε την ΕΛΛΑΚΤΩΡ, ο Όμιλος, βασιζόμενος στις πλέον σύγχρονες αρχές της Εταιρικής Διακυβέρνησης, επαναπροσδιορίζεται, δίνει προτεραιότητα στη βελτίωση των λειτουργιών του, στην αναδιοργάνωση της κεφαλαιακής δομής και στην περαιτέρω αξιοποίηση συνεργειών, για να προσφέρει υψηλή προστιθέμενη αξία στους μετόχους, στους εργαζόμενους και στην ελληνική οικονομία.Ο Όμιλος ΕΛΛΑΚΤΩΡ κατατάσσεται στην 83η θέση μεταξύ των 100 μεγαλύτερων κατασκευαστικών ομίλων παγκοσμίως (Global Powers of Construction 2018, Deloitte).

ELLAKTOR is a leading international infrastructure group with long-term investments in key fields, including construction, concessions, waste management, renewable energy and real estate development. With operations in 29 countries and nearly 6,000 employees, the company generates €1.3 billion revenues (2019). Combining 70 years of expertise in the most complex and demanding projects with the latest technologies, ELLAKTOR Group breathes life into projects that accelerate growth and improve the quality of life of communities across the world.

21 years after the triple merger of Elliniki Technodomiki, AKTOR and TEV that created ELLAKTOR, the Group is redefined to provide increased added value to its shareholders, its employees and the Greek economy.

Setting modern corporate governance as a cornerstone for ELLAKTOR, priority is given to enhancing Group operations, reorganizing capital structure and further capitalizing on synergies.

ELLAKTOR Group is ranked 83rd among the top 100 global manufacturing groups (Global Powers of Construction 2018, Deloitte).

Περιγραφή θέσης/ Σκοπός:

Η ΑΚΤΩΡ FACILITYMANAGEMENT, μέλος του ΟΜΙΛΟΥ ΕΛΛΑΚΤΩΡ, που δραστηριοποιείται στη συντήρηση και διαχείριση ακινήτων, υποδομών, εγκαταστάσεων ΑΠΕ και στην ενεργειακή εξοικονόμηση, αναζητεί Ηλεκτρολόγους Συντηρητές, με έδρα την Αθήνα. Οι υποψήφιοι θα αναλάβουν την εκτέλεση εργασιών επισκευής & συντήρησης, εξοπλισμού βιομηχανικών εγκαταστάσεων, κτιρίων ή υποδομών.

Τόπος Εργασίας: Αθήνα

Αναφέρεται: στον Εργοδηγό, Υπεύθυνο Συνεργείων

Καθήκοντα:

  • Συμμετοχή στις εργασίες προληπτικής συντήρησης, επισκευών, βελτιώσεων και ρυθμίσεων του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού
  • Πιστή τήρηση & εφαρμογή των κανόνων Υγιεινής και Ασφάλειας των Εγκαταστάσεων
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών πάνω στην δουλειά του, ώστε να διασφαλίζεται ένα υψηλό επίπεδο υπηρεσιών

Job Description/Purpose:

AKTOR FACILITY MANAGEMENT, member of ELLAKTOR GROUP, an expert in facility management and maintenance, for any estate, building, infrastructure, solar park, etc. is looking for certified Electricians. The candidates for the position will handle both the scheduled and emergency maintenance duties in industrial machinery, buildings and other infrastructure in Athens

Position based: Athens

Reporting to: Leading Foreman, Head of Maintenance Team

Main Tasks:

  • Participate in monitoring & repairing of scheduled and emergency maintenance, upgrades and calibration of electromechanical equipment
  • Ensure the adherence to all Health and Safety regulations for the facilities

Requirements

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Τεχνικής Σχολής (ηλεκτρολογικής κατεύθυνσης) ή Πτυχίο Τεχνολόγου Ηλεκτρολόγου Μηχανικού
  • Κατοχή Άδειας Ηλεκτροτεχνίτη
  • Καλό επίπεδο Αγγλικών
  • Άνεση στη χρήση H/Y

Εργασιακή εμπειρία

  • 2 - 5 έτη προϋπηρεσία ως ηλεκτρολόγος συντηρητής σε κτίρια ή βιομηχανικές εγκαταστάσεις
  • Δυνατότητα κατανόησης πολυγραμμικών σχεδίων

Δεξιότητες

  • Ικανότητα οργάνωσης, μεθοδικότητα, αναλυτική σκέψη και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Προσαρμοστικότητα, ευελιξία
  • Ικανότητες οργάνωσης τεχνικών αρχείων
  • Εμπειρία στην εξυπηρέτηση πελατών και καλές επικοινωνιακές ικανότητες
  • Ικανότητα λειτουργίας υπό χρονική πίεση

Άλλα προσόντα

  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Εμπειρία σε συντηρήσεις Πεδίων Μέσης Τάσης / Μετασχηματιστών Μέσης Τάσης
  • Προϋπηρεσία στον κλάδο των ΑΠΕ θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Δίπλωμα οδήγησης

Necessary Qualifications:

  • Electrician Degree (Vocational Training or Technological University)
  • Professional certification
  • Good knowledge of English
  • Good computer literacy

Working Experience

  • 2 - 5 years working experience, preferably as a maintenance electrician in buildings and/or industrial facilities
  • Ability to comprehend multiline diagrams

Competences

  • Ability to effectively organize tasks, analytical way of thinking and teamwork
  • Adaptability, flexibility
  • Ability to organize technical data
  • Customer service experience, good communication skills
  • Ability to perform under pressure and tight deadlines

Other qualifications

  • Fulfilled military obligations
  • Experience in medium voltage fields maintenance will be considered a plus
  • Work experience in Renewal Energy facilities will be considered an asset
  • Driving License

Benefits

Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, καθώς και διαρκής εκπαίδευση σε ένα από τους πιο σύγχρονους και εξελισσόμενους ομίλους επιχειρήσεων

Προθεσμία για υποβολή αιτήσεων στη Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού: 22/10/2020 με κωδικό αγγελίας: ELEFM092020

A Competitive remuneration package is offered, as well as continuous training in the largest infrastructure group in Greece

Deadline for submission of applications to the Human Resources Division: 22/10/2020, with an Ad Code: ELEFM092020

Κωδικός αναφοράς

8E333E756C