Η θέση ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΦΩΤΟΒΟΛΤΑΪΚΩΝ ΠΑΡΚΩΝ έχει αποθηκευτεί.

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΦΩΤΟΒΟΛΤΑΪΚΩΝ ΠΑΡΚΩΝ από την εταιρεία Green Line Energy AE

Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΦΩΤΟΒΟΛΤΑΪΚΩΝ ΠΑΡΚΩΝ

Η Green Line Energy AE, εταιρία του ομίλου AGROGROUP ΜΠΟΖΑΤΖΙΔΗΣ-ΜΗΤΣΙΟΛΙΔΗΣ, επίσημων εισαγωγέων της John Deere για Ελλάδα και Κύπρο, με έδρα την Αθήνα δραστηριοποιείται στον χώρο των ανανεώσιμων πηγών ενέργειας. Έχοντας πολυετή εμπειρία στις κατασκευές Φωτοβολταϊκών πάρκων, ζητά να προσλάβει για την έδρα της στην Αθήνα Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς για την στελέχωση των παρακάτω τμημάτων:

Τεχνικό τμήμα μελετών και σχεδιασμού

  • Μελέτη & Σχεδιασμός εγκαταστάσεων Φωτοβολταϊκών πάρκων
  • Συμμετοχή στην διεκπεραίωση εγκρίσεων αδειών από την Δημόσια Επιχείρηση Ηλεκτρισμού
  • Κατάρτιση Προϋπολογισμού Έργου
  • Μελέτη & Σχεδιασμός υποσταθμών ΥΤ/ΜΤ

Μηχανικός πεδίου

  • Επίβλεψη εργασιών εργοταξίου
  • Υπεύθυνος προμηθειών

Τμήμα παρακολούθησης και συντηρήσεων

  • Monitoring και συντονισμός τακτικών και έκτακτων συντηρήσεων
  • Προετοιμασία αναφορών προς την Διοίκηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ΑΕΙ
  • Δυνατότητα για ταξίδια εκτός Αθηνών και παραμονή  για μεγάλα χρονικά διαστήματα
  • Προϋπηρεσία στην κατασκευή Φωτοβολταϊκών πάρκων
  • Άριστη Γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Θα εκτιμηθούν θετικά

  • Αναλυτική και Κριτική Σκέψη
  • Μεθοδικότητα και Υπευθυνότητα
  • Ομαδικό Πνεύμα
  • Ηγετικές Ικανότητες
  • Επικοινωνιακό πνεύμα
  • Εμπειρία στο Microsoft project
  • Εμπειρία στο Microsoft Planner
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε περιβάλλον BIM

Τα βιογραφικά σημειώματα θα συγκεντρωθούν και θα εξεταστούν
με θέμα «Εκδήλωση ενδιαφέροντος για Μηχανικό». Οι ενδιαφερόμενοι να σημειώνουν το τμήμα ενδιαφέροντος κατά την αποστολή του βιογραφικού τους

Κωδικός αναφοράς

ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ

Solution Architect in Athens B - Kifissia ACCENTURE ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ A.E.
Finnish speaking job opportunities B - Αθήνα Teleperformance
Portuguese speaking job opportunities B - Αθήνα Teleperformance
Norwegian speaking job opportunities B - Αθήνα Teleperformance
German Speaking Job Opportunities B - Αθήνα Teleperformance
French speaking job opportunities B - Αθήνα Teleperformance
Estonian Speaking job opportunities B - Αθήνα Teleperformance