Η θέση Επικουρικός Χειριστής – Ηλεκτρολόγος Βάρδιας έχει αποθηκευτεί.

Επικουρικός Χειριστής – Ηλεκτρολόγος Βάρδιας από την εταιρεία MYTILINEOS

Πλήρης Απασχόληση
Άγιος Νικόλαος

Περιγραφή Θέσης

Η MYTILINEOS, μία από τις κορυφαίες βιομηχανικές επιχειρήσεις της Ελλάδας με ισχυρή διεθνή παρουσία στους τομείς δραστηριότητας Μεταλλουργίας, Ηλεκτρικής Ενέργειας & Φυσικού Αερίου, Βιώσιμων Τεχνικών Λύσεων και Διεθνούς Ανάπτυξης Ανανεώσιμων Πηγών & Αποθήκευσης Ενέργειας αναζητά να στελεχώσει τη θέση του Επικουρικού Χειριστή – Ηλεκτρολόγου Βάρδιας στο Ενεργειακό Κέντρο Αγίου Νικολάου, στην παραλία Διστόμου Βοιωτίας

Επικουρικός Χειριστής – Ηλεκτρολόγος Βάρδιας

 (Κωδικός Θέσης: ΕΧΗΒ2021)

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Πραγματοποιεί περιοδικούς και έκτακτους ελέγχους στον ηλεκτρολογικό εξοπλισμό
  • Παρακολουθεί τα λειτουργικά δεδομένα από την Αίθουσα Ελέγχου και προτείνει διορθωτικές ενέργειες
  • Εκτελεί ηλεκτρολογικούς χειρισμούς όταν απαιτείται υπό την επίβλεψη του Μηχανικού Βάρδιας
  • Πραγματοποιεί λειτουργικές δοκιμές, καταγράφει δυσλειτουργίες και φροντίζει για την καλή κατάσταση του εξοπλισμού
  • Συμμετέχει σε ανάλυση βλαβών και προτείνει βελτιώσεις
  • Συμμετέχει στη διαδικασία έκδοσης άδειας εργασίας και είναι επιφορτισμένος με την επιλογή και εκτέλεση των ηλεκτρολογικών απομονώσεων
  • Τηρεί και ενημερώνει τα ημερολόγια (“log books")
  • Τηρεί τους κανόνες ασφαλείας και χρησιμοποιεί τα απαραίτητα μέσα ατομικής προστασίας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας  ή Πτυχίο ΤΕΙ Ενεργειακής Τεχνολογίας (κατεύθυνση Ηλεκτρολογία)
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών στη λειτουργία ή/και συντήρηση βιομηχανικών εγκαταστάσεων (εμπειρία σε Θερμικούς Σταθμούς Παραγωγής Ηλεκτρικής Ενέργειας θα εκτιμηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Άδεια Εγκαταστάτη Ηλεκτρολόγου Ά Ειδικότητας 4ης Ομάδας, θα εκτιμηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (τεχνική ορολογία) και Η/Υ (MS Office)
  • Ικανότητα επίλυσης τεχνικών προβλημάτων και ορθής διαχείρισης χρόνου
  • Ικανότητα οργάνωσης, μεθοδικότητα, αναλυτική σκέψη και ομαδικότητα
  • Προσαρμοστικότητα, ευελιξία, ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες και δυνατότητα εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα μέσω του ακόλουθου συνδέσμου μέχρι την 30/04/2021.

Όλες οι αιτήσεις θα διαχειριστούν με εμπιστευτικότητα.

Απαραίτητα Προσόντα

Κωδικός αναφοράς

n/a