Η θέση Δικηγόρο (Junior In-house Lawyer) έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα
Αδιάφορο
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Η Δικηγορική Εταιρεία Σιούφας και Συνεργάτες, επιθυμεί να προσλάβει:

Δικηγόρο (Junior In-house Lawyer)

(Κωδικός θέσης: JL_04)

Περιγραφή θέσης:

  • Ευθύνη για την σύνταξη δικογράφων
  • Επικοινωνία και πραγματοποίηση συναντήσεων με πελάτες
  • Παράσταση σε δικαστήρια
  • Μελέτη νομικών υποθέσεων

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος Νομικού Τμήματος
  • Επιθυμητός Μεταπτυχιακός τίτλος σε αντίστοιχο αντικείμενο
  • 3ετής εμπειρία σε υποθέσεις Αναγκαστικής Εκτέλεσης
  • Δικαστηριακή εμπειρία
  • Εμπειρία σε Αστικό και Εμπορικό Δίκαιο
  • Εξοικείωση με Η/Υ(Word, Excel)
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Επιθυμητή η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας

Απαραίτητες δεξιότητες:

  • Ομαδικότητα
  • Αναλυτική σκέψη
  • Επικοινωνιακές ικανότητες
  • Ικανότητες οργάνωσης

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης

Κωδικός αναφοράς

JL_05

Όμοιες Θέσεις

Drupal Developer Kifissia SingularLogic
Τεχνική Υποστήριξη Αθήνα Mellon Technologies
Dredging/Marine Superintendent Αθήνα Archirodon Group N.V
AutoCAD Designer (Technical Office) Aghia Paraskevi Archirodon Group N.V
Marine (Civil) Tendering Engineer Aghia Paraskevi Archirodon Group N.V
Dredging/Marine Junior Site Engineer Αθήνα Archirodon Group N.V
Technical Office Civil Engineer Aghia Paraskevi Archirodon Group N.V