Η θέση Operations Assistant έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

Operations Assistant

Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Από μεγάλο Όμιλο Εταιρειών ζητείται

Καθήκοντα της θέσης:

  • Παρακολούθηση εργασιών Τμήματος Διοικητικής Μέριμνας/Facility Management
  • Συνεργασία και εποπτεία τμημάτων Διοικητικής Μέριμνας, όπως Συντήρησης, Φύλαξης, Καθαριότητας, Κεντρικής Γραμματείας, Υποδοχής κλπ
  • Σχεδιασμός λειτουργικών αναδιατάξεων γραφειακών χώρων
  • Υλοποίηση εσωτερικών μετακινήσεων εργαζομένων
  • Οργάνωση προμήθειας και εγκατάστασης εξοπλισμού γραφείων
  • Επίβλεψη τεχνικών εργασιών ανακαίνισης ή βελτιώσεων
  • Παρακολούθηση κάθε υποστηρικτικής υπηρεσίας σχετικής με την ομαλή λειτουργία εγκαταστάσεων και υπηρεσιών σε συγκρότημα κεντρικών γραφείων ομίλου
  • Οργάνωση ηλεκτρονικού αρχείου και παρακολούθηση ενεργών υποθέσεων
  • Παρακολούθηση και διεκπεραίωση εργασιών και εκκρεμοτήτων σε καθημερινή βάση
  • Συμμετοχή σε Ομάδες Εργασίας, τήρηση πρακτικών, παρακολούθηση υλοποίησης ενεργειών
  • Σύνταξη αναφορών, προσχεδίων κλπ
  • Εκπόνηση παρουσιάσεων
  • Υποστήριξη σε διάφορα project όταν απαιτείται

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Διπλωματούχος Πολυτεχνικής Σχολής ή Πτυχιούχος ΤΕΙ
  • 5ετής αντίστοιχη εργασιακή εμπειρία
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη και άνετη χρήση των βασικών λειτουργικών προγραμμάτων Η/Υ (Word, Excel, PowerPoint, κ.λπ.)
  • Γνώση Autocad θα συνεκτιμηθεί

Προφίλ και Δεξιότητες:

  • ·    Εξαιρετικού επιπέδου οργανωτικές δεξιότητες και μεθοδικότητα
  • ·    Ισχυρή αντίληψη ταυτόχρονων πολλών διαφορετικών θεμάτων και ενεργειών
  • ·    Εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας
  • ·    Γνώσεις Project Management
  • ·    Δεξιότητες άμεσης επίλυσης καθημερινών λειτουργικών θεμάτων
  • ·    Ικανότητα άρτιας σύνταξης κειμένων στην ελληνική και αγγλική γλώσσα

Παροχές Εταιρείας:

  • ·Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο

Κωδικός αναφοράς

ΟΑ-M-0920

Όμοιες Θέσεις

OFFICE ADMINISTRATOR Αθήνα LAS Solutions
Reception Manager Peania MORTEK ΕΠΕ
Customer Service Officer Αθήνα Πασκάλ Συστήματα Συσκευασίας (Pascal Packaging Systems)
YΠΑΛΛΗΛΟΣ ΒΑCK OFFICE Αθήνα Tem Business Solutions