Η θέση ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ/ RECEPTIONIST έχει αποθηκευτεί.

ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ/ RECEPTIONIST από την εταιρεία TROULIS ROYAL COLLECTION

Seasonal/Temp
Rethymno

Περιγραφή Θέσης

Η εταιρία Troulis Royal Collection, δραστηριοποιείται στον χώρο του τουρισμού τα τελευταία 30 χρόνια. Ο όμιλος περιλαμβάνει 2 πολυτελή ξενοδοχεία στην περιοχή του Ρεθύμνου.
The Royal Blue & The Royal Senses - με περισσότερους από 350 εργαζόμενους στο δυναμικό της.

Αν έχετε πάθος για τη δουλειά σας και ενδιαφέρεστε για τον κλάδο των αναπτυσσόμενων πολυτελών ξενοδοχείων, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε προσωπικά!

Είμαστε σε φάση αναζήτησης ανθρώπινου δυναμικού για τη στελέχωση των μονάδων μας για τη σεζόν 2021.

Ενδιαφερόμαστε για ανθρώπους με:

  • Όρεξη για δουλειά και φιλοδοξίες επαγγελματικής ανέλιξης.
  • Όραμα, ικανότητα να ηγηθούν και να εμπνεύσουν.
  • Πάθος για παροχή  κορυφαίων υπηρεσιών στους πελάτες μας.
  • Αξίες, ιδανικά, θετική σκέψη, προσωπικότητες που δεσμεύονται να προάγουν το πνεύμα της συναδελφικότητας, της αλληλεγγύης και της φιλοξενίας.

Οι εργαζόμενοί μας είναι ο θεμέλιος λίθος της ανάπτυξης και της επιτυχίας μας

ΠΑΝΟΡΜΟ ΓΕΡΟΠΟΤΑΜΟΥ

74057, ΡΕΘΥΜΝΟ, ΚΡΗΤΗ

[ Link removed ]

 ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ

Το τμήμα υποδοχής είναι ένα από τα σημαντικότερα τμήματα του ξενοδοχείου καθώς είναι το πρώτο και το τελευταίο που έχει επαφή ο πελάτης. Είναι το κεντρικό τμήμα που συντονίζει και ενημερώνει όλα τα τμήματα για την κίνηση ημέρας και τα σχετικά event. Η ικανοποίηση των πελατών έρχεται μέσα από συντονισμένη και συστηματική συνεργασία μεταξύ των υπάλληλων όλων των τμημάτων με έμφαση στη λεπτομέρεια και την ποιότητα των υπηρεσιών. Η διακριτική συμπεριφορά, η ευγένεια και το χαμόγελο καθώς και η διατήρηση του ομαδικού πνεύματος συνεργασίας είναι βασικά χαρακτηριστικά για την επίτευξη της εμπειρίας φιλοξενίας πέντε αστέρων.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:

Πολύ καλή χρήση της ελληνικής και της αγγλικής (προφορικός και γραπτός λόγος).

Επαρκής γνώση Γερμανικών και Γαλλικών.

Γνώσεις ηλεκτρονικού υπολογιστή.

Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 4* ή 5*.

Ευελιξία στο ωράριο, ικανότητα εργασίας σε πιεστικές συνθήκες, επαγγελματική συμπεριφορά και εμφάνιση καθώς και πνεύμα ομαδικότητας.

Επιθυμητά προσόντα:

Πτυχίο στα τουριστικά.

Γνώση ξενοδοχειακού προγράμματος OPERA.

Γνώση επιπλέον ξένων γλωσσών.

Προσφέρουμε:

Δυνατότητα παραχώρησης στέγασης εάν έρχεστε από άλλη πόλη

Διατροφή

Δυνατότητα γρήγορης επαγγελματικής εξέλιξης

Κωδικός αναφοράς

ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ/ RECEPTIONIST