Η θέση ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΕΞΩΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥ έχει αποθηκευτεί.

ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΕΞΩΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥ από την εταιρεία ΣΙΟΥΦΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ

Πλήρης Απασχόληση
Aghios Ioannis Rentis

Περιγραφή Θέσης

Προϊστάμενος Εξωδικαστικού Συμβιβασμού

H Δικηγορική Εταιρεία Σιούφας & Συνεργάτες, η μεγαλύτερη εταιρεία στον κλάδο της, με παρουσία στην Αθήνα, Πάτρα, Θεσσαλονίκη και Βουκουρέστι, δραστηριοποιείται στην παροχή νομικής υποστήριξης από το 1999. Στο πελατολόγιο της συγκαταλέγονται οι μεγαλύτερες ελληνικές και πολυεθνικές εταιρίες από όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Ταχύτατα αναπτυσσόμενη με ανθρώπινο δυναμικό 350 υψηλά εξειδικευμένων επαγγελματιών, αναζητά τους ικανότερους και αποτελεσματικότερους υποψηφίους για την κάλυψη θέσης Προϊστάμενου στη Διεύθυνση Εξωδικαστικού Συμβιβασμού.

Απαραίτητα Προσόντα

Αρμοδιότητες:

  • Οργανώνει τις εργασίες και παρακολουθεί τα αποτελέσματα 2 -  3 συνεργασιών της εταιρίας.Ηγείται ομάδας 25 – 30 Εκπροσώπων Εξωδικαστικού Συμβιβασμού.
  • Επιδιώκει την επίτευξη των στόχων των πελάτων και διασφαλίζει την κερδοφορία των συνεργασιών που διαχειρίζεται.
  • Καλλιεργεί επίγνωση και δέσμευση στα μέλη της ομάδας του/της για τα επιδιωκόμενα, συζητώντας καθημερινά μαζί τους, τους δείκτες απόδοσης.
  • Επιτυγχάνει τους διαφορετικούς στόχους απόδοσης και παραγωγικότητας της κάθε συνεργασίας αξιοποιώντας τα συστήματα και τις διαδικασίες της εταιρίας.
  • Αναπτύσσει και αναλύει στατιστικές εκθέσεις για να εντοπίζει δυσλειτουργίες, τάσεις και αναλαμβάνει διορθωτικές δράσεις.
  • Λειτουργεί ως υπόδειγμα, για τους συνεργάτες του διαχειριζόμενος δύσκολες υποθέσεις.
  • Εκπαιδεύει τους συνεργάτες του/της, πραγματοποιεί συνακροάσεις και παρέχει coaching για την ανάπτυξη των μελών της ομάδας.
  • Δημιουργεί πνεύμα εμπιστοσύνης με τους συνεργάτες του/της και καλλιεργεί την περηφάνια τους για τον οργανισμό.
  • Φροντίζει για τη δημιουργία και τη διατήρηση ενός ευχάριστου και παραγωγικού περιβάλλοντος εργασίας.
  • Ενεργεί με τρόπο που διατηρεί και αναπτύσσει το πνεύμα υπευθυνότητας, ακεραιότητας και σεβασμού που επικρατεί στην εταιρία.
  • Εξασφαλίζει ότι οι συνεργασίες που επιβλέπει ακολουθούν τις κατευθύνσεις των πελατών, τις πολιτικές τις εταιρίας και βρίσκονται σε ευθυγράμμιση με το ισχύον νομικό πλαίσιο.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία  2 – 5 ετών σε αντίστοιχη θέση σε εταιρίες διαχείρισης μη εξυπηρετούμενων χαρτοφυλακίων, Εταιρίες Ενημέρωσης, Τράπεζες, Call Center τηλεπικοινωνίας, δικηγορικές εταιρίες.
  • Απόφοιτος/η ΑΕΙ με κατεύθυνση οικονομικά ή διοίκησης επιχειρήσεων.
  • Μεταπτυχιακές σπουδές σε οικονομικά ή  διοίκηση επιχειρήσεων.
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και των προγραμμάτων του Office (Word, Excel, PowerPoint).
  • Άριστο χειρισμό σε γραπτό και προφορικό λόγο της Αγγλικής γλώσσας.

Επιθυμητά προσόντα:

  • Γνώση της Ρουμανικής γλώσσας.

Χαρακτηριστικά Υποψηφίων:

  • Διαθέτει επιχειρηματικό πνεύμα.
  • Υιοθετεί καινοτόμες λύσεις.
  • Ενεργεί με αξιόπιστη κριτική ικανότητα και ταχύτητα λήψης αποφάσεων.
  • Έχει ικανότητα να αναλύει μεγάλες βάσεις δεδομένων και να εντοπίζει τάσεις και προοπτικές αποτελεσμάτων.
  • Παραμένει αποτελεσματικός/η και αξιόπιστος/η αντιμέτωπος/η σε αντιξοότητες.

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Επιμίσθια επιβράβευσης απόδοσης σε μηνιαία βάση.
  • Προοπτικές εργασιακής ανέλιξης εντός και των 5 Διευθύνσεων της Εταιρείας.
  • Δωρεάν πρόγραμμα υγείας και οικογενειακής νοσοκομειακής κάλυψης.
  • Δυναμικό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.
  • Δομημένο πρόγραμμα εκπαίδευσης και ανάπτυξης δεξιοτήτων.
  • Παροχή εκπτωτικών προνομίων.

Κωδικός αναφοράς

SUP_27