Η θέση Μηχανικός Δοκιμών (Operating Testing Officer) έχει αποθηκευτεί.

Μηχανικός Δοκιμών (Operating Testing Officer) από την εταιρεία ift Hellas I.K.E.

Πλήρης Απασχόληση
Oreokastro

Περιγραφή Θέσης

Τμήμα υπολογισμού θερμοπερατότητας

Η εταιρεία ift Hellas είναι εταίρος του κοινοποιημένου φορέα δοκιμών και πιστοποιήσεων ift Rosenheim και δραστηριοποιείται στον κλάδο των δοκιμών σε κουφώματα, υαλοπετάσματα και γενικά σε οικοδομικά υλικά με έδρα στη Θεσσαλονίκη και εξυπηρετεί τις αγορές Ελλάδας, Κύπρου, Τουρκίας και Βουλγαρίας.

Εργασίες / Τομείς Δραστηριότητας

    • Υπολογισμός συντελεστών θερμοπερατότητας οικοδομικών υλικών και στοιχείων
    • Εξυπηρέτηση και υποστήριξη για υπάρχοντες και νέους πελάτες και προμηθευτές
    • Αξιολόγηση των κατασκευών και ποιότητα κατασκευής τους
    • Σύνταξη τεκμηρίωσης δοκιμών (πρωτόκολλα)
    • Υποστήριξη στον υπολογισμό και την προετοιμασία προσφορών
    • Οργάνωση υπηρεσιών με γνώμονα τον πελάτη

Παροχές

    • Σταθερές Αποδοχές σύμφωνα με τη βαρύτητα της θέσης και την αξιολόγηση επιλογής
    • Εταιρικό τηλέφωνο
    • Φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
    • Προοπτικές εξέλιξης

Απαραίτητα Προσόντα

    • Επιτυχώς ολοκληρωμένη εκπαίδευση ή σπουδές ως πτυχιούχος μηχανικός (ΑΕΙ/ΤΕΙ)
    • Επαγγελματική κατάρτιση θεωρείται πλεονέκτημα
    • Άριστη γνώση χρήσης AUTOCAD
    • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ
    • Άριστη γνώση χρήσης MS Office (π.χ. Excel, Word, PowerPoint κ.λπ.)
    • Πρακτική εμπειρία στον τομέα των παραθύρων και των προσόψεων θεωρείται πλεονέκτημα
    • Υψηλό προσανατολισμό στον πελάτη
    • Μητρική γνώση Ελληνικών
    • Άριστη γνώση Αγγλικών
    • Γνώση Γερμανικών θεωρείται πλεονέκτημα
    • Ομαδική εργασία, κοινωνικότητα και καλοί τρόποι
    • Προσεκτικός, συστηματικός και ανεξάρτητος τρόπος εργασίας

Κωδικός αναφοράς

ReSi01

Internal Sales Representative (κωδ. ISRT/01.21) Θεσσαλονίκη Info Quest Technologies
Front-End Engineer Θεσσαλονίκη Dataviva