Η θέση Βοηθός Λογιστή- Υπεύθυνος Πιστώσεων έχει αποθηκευτεί.

Βοηθός Λογιστή- Υπεύθυνος Πιστώσεων από την εταιρεία Manpower

6 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Βοηθός Λογιστή-Υπεύθυνος Πιστώσεων

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης πολυεθνικής εταιρίας που δραστηριοποιείται στον χώρο του επαγγελματικού εξοπλισμού και συστημάτων καθαρισμού, αναζητά Βοηθό Λογιστή-Υπεύθυνο Πιστώσεων.

Αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών και συμμετοχή στο κλείσιμο έτους
  • Παρακολούθηση εισπρακτέων λογαριασμών βάσει της πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας.
  • Συνεργασία με τον υπεύθυνο λογιστηρίου.
  • Επικοινωνία με πελάτες, προμηθευτές, πωλητές και εργαζόμενους οικονομικής διεύθυνσης
  • Ψηφιακή Αρχειοθέτηση εγγράφων
  • Μηνιαίες αναφορές πωλήσεων (reporting)

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Ελάχιστο Απαραίτητο Επίπεδο Σπουδών: Πτυχίο στον τομέα Οικονομικών, Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Χρηματοοικονομικών - Τεχνολογικό (TEI) ή Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)
  • Άριστη γνώση του MS Office (Excel κτλ)
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Εμπειρία στη χρήση υπολογιστών και σύγχρονων εφαρμογών
  • Επιθυμητή εξοικείωση με μηχανογραφικό συστήματα SAP
  • Δυνατότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και επίλυσης προβλημάτων
  • Πνεύμα ομαδικότητας και υπευθυνότητα
  • Ενδιαφέρον για την ψηφιακή  τεχνολογία
  • Σε οργανωμένο περιβάλλον να έχει την θέληση να φέρει την βελτίωση και την αλλαγή των διαδικασιών

Παροχές

  • Εργασία πλήρους απασχόλησης
  • Ομαδική Ασφάλιση
  • Συνεχής Εκπαίδευση
  • Επιβράβευση Αποδοτικότητας
  • Απασχόληση σε πολυεθνική εταιρεία με ισχυρό brand

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟΥ ΚΑΝΟΝΤΑς "ΑΙΤΗΣΗ"

Κωδικός αναφοράς

ΒοηθΛογιστή- Υπεύθυνος Πιστώσ

Όμοιες Θέσεις

Condition Monitoring Services Engineer Αθήνα REA HELLAS SA
Real Estate After Sales Manager (ASM-1219) Αθήνα Anonymous Global Real Estate Investments Group
ΛΟΓΙΣΤΗΣ Aghia Paraskevi ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ
Εργάτης Αποθήκης Ελευσίνα ΟΡΦΕΥΣ ΒΕΙΝΟΓΛΟΥ ΔΙΕΘΝΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΗ Α.Ε.
Xειριστές Μηχανημάτων Έργου Αθήνα Τεχνική εταιρεία