Η θέση ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

Full-Time
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Η Δικηγορική Εταιρεία Σιούφας & Συνεργάτες, η μεγαλύτερη Εταιρεία στον κλάδο της, με παρουσία στην Αθήνα, Πάτρα, Θεσσαλονίκη και Βουκουρέστι, αναζητά για τα κεντρικά της γραφεία στην Αθήνα, Βοηθό Λογιστή. Η Εταιρία ταχύτατα αναπτυσσόμενη με ανθρώπινο δυναμικό 350 υψηλά εξειδικευμένων επαγγελματιών εξυπηρετεί ένα πελατολόγιο στο οποίο συγκαταλέγονται οι μεγαλύτερες ελληνικές και πολυεθνικές εταιρίες από όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Η θέση αυτή, αναφέρεται στον Προϊστάμενο Λογιστηρίου της εταιρείας και περιλαμβάνει ως κύριες αρμοδιότητες:

 Καταχωρήσεις παραστατικών Γενικής Λογιστικής και Εμπορικής διαχείρισης.

 Έκδοση τιμολογίων παροχής υπηρεσιών.

 Μηνιαίες συμφωνίες με Πελάτες, Προμηθευτές και εξωτερικούς συνεργάτες.

 Επικοινωνία με πελάτες για διευθέτηση θεμάτων τιμολόγησης

 Διαχείριση προκαταβολών προς εσωτερικούς και εξωτερικούς συνεργάτες.

Απαραίτητα Προσόντα

 Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής / Oικονομικής κατεύθυνσης.

●  Τουλάχιστον 3 έτη εμπειρίας ως Βοηθός Λογιστή Γ κατηγορίας, σε οργανωμένο λογιστήριο εταιρείας ή και σε λογιστικό γραφείο.

 Καλές γνώσεις Λογιστικής και Ε.Λ.Π.

 Γνώσεις χρήσης λογιστικού συστήματος ATLANTIS ERP ή ανάλογου πακέτου.

 Καλή γνώση Η/Υ και ειδικά λογιστικά φύλλα excel

 Καλές επικοινωνιακές ικανότητες

 Ικανότητα εργασίας υπό πίεση

 Ομαδικό πνεύμα

Η εταιρεία προσφέρει ελκυστικό πακέτο αποδοχών, εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας, συνεχή υποστήριξη και ανάπτυξη.

Κωδικός αναφοράς

AC_28

Όμοιες Θέσεις

Executive Assistant Athina Estia Developments
Independent Travel Advisor Pireas BlissTravel
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ Χαλάνδρι ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΟΧΗΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ & ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
Purchasing Assistant Aghios Ioannis Rentis VIOSPIRAL S.A.
Βοηθός λογιστή Πειραιάς ARIAN MARITIME SA
Junior Accountant Αθήνα ManpowerGroup