Η θέση WordPress Developer έχει αποθηκευτεί.

Πλήρης Απασχόληση
Kalamaria

Περιγραφή Θέσης

Πιστεύεις πως έχεις τις γνώσεις και την διάθεση για να δημιουργείς τα talk of the town projects?
Μήπως έχεις ιδέες αλλά στο περιβάλλον που είσαι δεν μπορείς να τις εκφράσεις?
Μην στριμώχνεις τα όνειρα σου και έλα στο #1Social Media Agency και στην top ομάδα της Θεσσαλονίκης!

Αν πραγματικά έχεις ένα portfolio to be proud of και θέλεις να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου, τότε ίσως είσαι αυτός πόυ ψάχνουμε.

Στην Capital Media Ventures μεγαλώνουμε και αναπτυσσόμαστε, βοηθώντας τους πελάτες μας να πετύχουν τους στόχους τους. Με γραφεία στην Ελλάδα και στο Λονδίνο, αναζητούμε το επόμενο rising star της ομάδας μας: WordPress Developer για το γραφείο της στη Θεσσαλονίκη!

Απαραίτητα Προσόντα

Είσαι ο ιδανικός υποψήφιος αν είσαι σε θέση να:

  • Αναπτύσσεις και να διαχειρίζεσαι ιστοσελίδες στο WordPress.
  • Αναπτύσσεις και διαχειρίζεσαι ηλεκτρονικά καταστήματα σε woocommerce.
  • Παραμετροποιείς τον κώδικα του WordPress σε βάθος.
  • Αναπτύσσεις επεκτάσεις wordpress / woocommerce.
  • Αναπτύσσεις πρότυπα wordpress / woocommerce.
  • Πραγματοποιείς τις απαραίτητες ενέργειες integration με CRM, ERP, Payment, Shipping κ.λπ.
  • Υλοποιείς migration δεδομένων με CMS ή custom websites.
  • Δημιουργείς responsive, προσβάσιμες και UX-driven ιστοσελίδες.
  • Διενεργείς ελέγχους και παραδίδεις αποτελέσματα δίχως bugs κ.λπ.
  • Συμβάλλεις στην υποστήριξη πελατών (HelpDesk) ως μέλος του τεχνικού τμήματος.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Εξοικείωση με διαδραστικά websites
  • Εξαιρετικές δεξιότητες σε CSS3, HTML5, PHP, jQuery και JavaScript
  • Ικανότητα / εμπειρία ανάπτυξης custom themes για το WordPress
  • Υψηλές δεξιότητες PHP και MySQL
  • Εξαιρετική γνώση Bootstrap & Responsive Design
  • Εμπειρία στην ενσωμάτωση third-party APIs
  • Έμφαση σε παράγοντες SEO (κατάταξη και ταχύτητα σελίδας)
  • Υψηλή αντίληψη σε ζητήματα UX
  • Προσανατολισμός σε clean design και σύγχρονες πρακτικές κωδικοποίησης

Προσόντα που θα θέλαμε να έχεις:

  • Εμπειρία σε JavaScript frameworks
  • Εξοικείωση με την ανάπτυξη Progressive Web Apps
  • Εξοικείωση με την κατασκευή ιστοσελίδων AMP version
  • Διαχείριση δεδομένων σε μορφή αρχείων όπως JSON, XML, CSV κ.λπ.
  • Κατανόηση του εργαλείου Google Page Speed Insights και δυνατότητα βελτιστοποίησης της ταχύτητας ιστοτόπων
  • Εξοικείωση με Server Optimization Cache, CDN κ.λπ.

Προσόντα που θα ήθελε η ομάδα μας να έχεις:

  • Δυνατότητα διαχείρισης έργων (project management)
  • Συμμετοχή στον προγραμματισμό και στην ανάπτυξη των projects
  • Κατανόηση στόχων κάθε έργου και χάραξη των αντίστοιχων στρατηγικών
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση, με αυστηρές προθεσμίες
  • Ευχάριστη προσωπικότητα και ομαδικό πνεύμα

Τι παρέχουμε:

  • Ολοκληρωμένο πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων (υψηλότερος μισθός από τον βασικό μισθό)
  • Bonus αποδοτικότητας
  • Πλήρης απασχόληση
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ομαδικό, ευχάριστο και νεανικό περιβάλλον
  • Σημαντικές ευκαιρίες εξέλιξης στο πλαίσιο μίας εδραιωμένης εταιρίας στον χώρο του Web Design & Digital Marketing

Απαιτούμενη εμπειρία:
  • 2+ χρόνια εμπειρίας στην ανάπτυξη ιστοσελίδων

Οι ιδρυτές της εταιρίας μας Λευτέρης Σταματίου και Μάρα Βενιέρη και η καταπληκτική ομάδα μας σε Ελλάδα και Λονδίνο θα χαρούν να λάβουν το βιογραφικό σου.
Αν θέλεις να γίνεις μέλος της καλύτερης ομάδας και πλήρεις τα παραπάνω, τότε μπορεί να είσαι εσύ αυτός που ψάχνουμε!
Ready to team up with us?

Κωδικός αναφοράς

n/a

Όμοιες Θέσεις

Πωλητής B2B G - Θεσσαλονίκη ΜΙΜΗΣ ΠΕΡΑΧΙΑ Α.Ε.(BONDEX)
ΠΩΛΗΤΗΣ – ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ G - Θεσσαλονίκη Sport Depot
Front Office Manager G - Κασσάνδρα Ξενοδοχείο Κρυοπηγή
Πωλητής σε φαρμακεία G - Θεσσαλονίκη Genecom
Payroll Assistant G - Kassandrino ikos Resorts