Η θέση Sales Engineer έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

Sales Engineer από την εταιρεία Endress+Hauser Hellas ΑΕ

Τελευταία ημέρα για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Amarousio

Περιγραφή Θέσης

Η Endress+Hauser Hellas αναζητά Μηχανικό Πωλήσεων. Είσαι ηλεκτρολόγος,  ηλεκτρονικός μηχανικός ή μηχανικός αυτοματισμού με εξαιρετικές δεξιότητες επικοινωνίας, που θα ευδοκιμήσουν σε ένα τεχνικό περιβάλλον πωλήσεων; Μπορείς να συνδυάσεις τις τεχνικές γνώσεις με τις δεξιότητες πωλήσεών σου;

Εάν η απάντησή σου στις πιο πάνω ερωτήσεις είναι θετική, τότε αυτή η θέση του Μηχανικού Πωλήσεων είναι για σένα!

Αρμοδιότητες

Τα καθήκοντα της θέσης του Μηχανικού Πωλήσεων είναι:

  • Διατήρηση άριστων σχέσεων με υφιστάμενους, αλλά και δυνητικούς πελάτες
  • Ανάπτυξη συνεργασιών με νέους πελάτες
  • Συμβουλευτική υποστήριξη σε τεχνικά θέματα
  • Προετοιμασία προσφορών και τεχνικών προδιαγραφών
  • Έρευνα αγοράς και ανταγωνισμού
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και διαπραγμάτευσης
  • Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Αναλυτικές ικανότητες σε εμπορικά και οικονομικά στοιχεία
  • Δυνατότητα ταξιδιών

Απαραίτητα Προσόντα

Προσόντα

Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α για τη θέση του Sales Engineer θα πρέπει να διαθέτει τα ακόλουθα:

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου / Ηλεκτρονικού μηχανικού / Μηχανικού Αυτοματισμού
  • Τουλάχιστον 3-5 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχη θέση εργασίας
  • Επιθυμητή εμπειρία σε όργανα μέτρησης βιομηχανικού αυτοματισμού
  • Επιθυμητή εμπειρία σε βιομηχανικές εφαρμογές
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Επιχειρηματικό πνεύμα και ικανότητα δημιουργίας μακροχρόνιων και σταθερών σχέσεων με τους πελάτες
  • Απαραίτητη η πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας, η χρήση Η/Υ και των εργαλείων του MS Office
  • Δίπλωμα οδήγησης κατηγορίας Β’

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για τη θέση του Μηχανικού Πωλήσεων τα παρακάτω:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και bonus
  • Έξοδα κινήσεως
  • Εταιρικό κινητό & laptop
  • Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση

Κωδικός αναφοράς

n/a