Η θέση Powerbuilder Developer έχει αποθηκευτεί.

Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

     Powerbuilder Developer

 (Ref.code PBI20)

Περιγραφή θέσης – Σύντομη περιγραφή καθηκόντων:

Ο κύριος ρόλος της συγκεκριμένης θέσης αφορά την σχεδίαση, ανάπτυξη και συντήρηση εφαρμογών για τον Όμιλο του Ιατρικού Αθηνών. Το βασικό υφιστάμενο περιβάλλον ανάπτυξης είναι Powerbuilder 5.0 και ORACLE 19c. Επιπλέον υπάρχει ένα σύνολο εφαρμογών που έχουν αναπτυχθεί με άλλες τεχνολογίες Web εφαρμογές, APEX και χρειάζεται να διαλειτουργούν μεταξύ τους.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Εμπειρία (τουλάχιστον 3 έτη) στην ανάπτυξη εφαρμογών σε εταιρικό περιβάλλον
  • 4+ χρόνια ενεργή προϋπηρεσία σε Powerbuilder development (έκδοση 5 και νεότερες).
  • 4+ χρόνια ενεργή προϋπηρεσία σε Oracle SQL & PL/SQL Development (έκδοση Oracle 10g R2 και νεότερες).
  • Ενεργή συμμετοχή στον σχεδιασμό και στην ανάλυση εφαρμογών.
  • Πολύ καλή εξοικείωση με ERP εφαρμογές.
  • Ισχυρές ικανότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να διαθέτουν την ικανότητα ανάλυσης δεδομένων και επίλυσης προβλημάτων καθώς και να μπορούν να αναζητούν νέες τεχνολογίες και εργαλεία με σκοπό την αφομοίωσή τους στο υφιστάμενο μηχανογραφικό περιβάλλον της εταιρίας.

Επιθυμητά προσόντα:

  • Επιθυμητή εμπειρία εργαλείων ανάπτυξης Εφαρμογών της Oracle (APEX 5, Forms11g/12c – Reports11g/12c)
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Δυνατότητα  ανάπτυξης  Εφαρμογών Επιχειρησιακού Λογισμικού για Intranet-Internet και σε προϊόντα τεχνολογίας Oracle  (Web Development, Web Services)
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ με κατεύθυνση στην Πληροφορική ή σχετικό αντικείμενο
  • Σφαιρική γνώση για την επικοινωνία client-server και αποστολή API δεδομένων

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες (προφορικά - γραπτά)
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Προσαρμοστικότητα σε εξελισσόμενο και μεταβαλλόμενο περιβάλλον
  • Ευέλικτη σκέψη και επίλυση προβλημάτων
  • Δυνατότητα γρήγορης εκμάθησης κι υλοποίησης νέων τεχνολογιών

Η Εταιρία προσφέρει:

  • Δυνατότητα επαγγελματικής ανάπτυξης και εξέλιξης σε ένα δυναμικά εξελισσόμενο Όμιλο
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας με ανθρωποκεντρικό χαρακτήρα

Παρακαλούμε στείλτε τα βιογραφικά σας σημειώματα επιλέγοντας Αίτηση

(όλα τα βιογραφικά θα αξιολογηθούν με απόλυτη εχεμύθεια)

Κωδικός αναφοράς

PBI20

Όμοιες Θέσεις

DEVELOPER B - Aghios Ioannis Rentis
Τεχνικός B - Αθήνα Bizerba Hellas
Junior Μηχανολόγος Μηχανικός - Σχεδιαστής B - Αθήνα Κωνσταντίνος Π. Μπάγκος & Σια Ε.Ε (PROVIK)
A talented junior professional B - Αθήνα MAS
Υπεύθυνος Παραγωγής B - Αθήνα Actionline
IT SUPPORT ENGINEER (1st/2nd LINE) B - Αθήνα Sarkk