Η θέση Human Resources Manager έχει αποθηκευτεί.

Πλήρης Απασχόληση
Χαλκιδική

Περιγραφή Θέσης

Kassandra Palace Hotel & Spa (5*) in Kriopigi, Halkidiki

are looking, for the summer season, for a:

Human Resources Manager

Job Description:

  • Attracting best candidates for the right position
  • CV screening
  • Interviews scheduling
  • Developing HR strategies and initiatives aligned with the overall hotel strategy
  • Building a healthy job environment
  • Staff budgeting
  • Create a "personality & competencies" map for every position
  • Creating and updating job requirements for each position at the company
  • Planning training induction for the staff

Απαραίτητα Προσόντα

Applicant's main qualifications:

  • University Degree related to Business Studies/Humanistic Studies
  • Prior HR experience
  • Previous experience in Hospitality industry is desirable
  • In-depth knowledge of the Greek Labour legislation
  • Computer skills
  • Exceptional communication and team work skills
  • Problem-solving and decision-making aptitude

** Those who are interested, are kindly requested to send their CV with a recent photo attached.

Όμοιες Θέσεις

Reception Leader Χαλκιδική KASSANDRA PALACE HOTEL & SPA
Restaurant Manager Χαλκιδική KASSANDRA PALACE HOTEL & SPA
Groom Χαλκιδική KASSANDRA PALACE HOTEL & SPA
Kids Animator - Supervisor Χαλκιδική KASSANDRA PALACE HOTEL & SPA
SPA THERAPIST / SPA MANAGER / ΑΙΣΘΗΤΙΚΟΣ Χαλκιδική HOTEL WELLNESS SPA SERVICES
Housekeeping Manager Χαλκιδική KASSANDRA PALACE HOTEL & SPA
Α' ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΙ (Buffet & A' La Carte) με εμπειρία Χαλκιδική KASSANDRA PALACE HOTEL & SPA
B' Μάγειρας A’ La Carte Χαλκιδική KASSANDRA PALACE HOTEL & SPA
Fitness Instructor Kriopigi, Halkidiki KASSANDRA PALACE HOTEL & SPA
Head Bartender Χαλκιδική KASSANDRA PALACE HOTEL & SPA