Η θέση APPLICATION JUNIOR TECHNICIAN– ΤΜΗΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ έχει αποθηκευτεί.

APPLICATION JUNIOR TECHNICIAN– ΤΜΗΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ από την εταιρεία Ανώνυμη Εταιρεία

6 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Αδιάφορο
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Απόφοιτος ΤΕΙ ή ΙΕΚ με κατεύθυνση την Πληροφορική.
  • Άριστη γνώση του ERP SOFTONE.
  • Πολύ καλή γνώση Windows και Ms Office (Word, Excel. Power Point).
  • Βασικές γνώσεις hardware (υπολογιστών, εκτυπωτών, δικτύων, τηλεπικοινωνιών).
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Άριστες ικανότητες οργάνωσης, επικοινωνίας και συνεργασίας.
  • Να είναι αποτελεσματικός υπό συνθήκες πίεσης και αυστηρών προθεσμιών.
  • Άδεια οδήγησης αυτοκινήτου.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες).

Επιθυμητά προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ανάλογη θέση.
  • Άριστη γνώση Access.
  • Γνώσεις Βάσεων Δεδομένων (SQL Server).
  • Γνώσεις εργαλείων ΒΙ.
  • Γνώσεις SharePoint, Drop Box, One Drive.

Κύρια Καθήκοντα:

  • Υποστήριξη SOFTONE ERP σε χρήστες.
  • Παραμετροποίηση SOFTONE ERP.
  • Δημιουργία εκτυπώσεων (report)  & φορμών παραστατικών.
  • Εκπαιδεύσεις χρηστών.
  • Υποστήριξη εφαρμογών σε χρήστες (Windows, Word, Excel, PowerPoint, E-mail και λοιπές εφαρμογές).
  • Υποστήριξη Hardware σε χρήστες (υπολογιστής, τηλέφωνα, εκτυπωτές, δίκτυα, περιφερειακά, κινητά).
  • Υποστήριξη VPN σε χρήστες.
  • Διαχείριση εσωτερικών διαδικασιών τμήματος πληροφορικής.
  • Δημιουργία & παραμετροποίηση εσωτερικών εφαρμογών τμήματος πληροφορικής.
  • SQL Server Reporting & Analysis Services.

Προσφέρονται:

  • Πολύ καλό περιβάλλον εργασίας.
  • Συνεχής εκπαίδευση.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα επιλόγοντας "Αίτηση" και αναφέροντας τον κωδικό θέσης :APT01

Κωδικός αναφοράς

APT01