Για εργοδότες
Ταμίας για τη MANGO
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 10 μέρες
Ημ. ανάρτησης

Ο Όμιλος Εταιριών FAIS δραστηριοποιείται σε καταστήματα λιανικής/χονδρικής ενδυμάτων, υποδημάτων και αξεσουάρ, σε καταστήματα για περισσότερα από 40 χρόνια, κυριαρχώντας στην ελληνική αγορά και επεκτείνοντας τις δραστηριότητές της στη Βουλγαρία, τη Ρουμανία και την Κύπρο.

Έκτοτε οι επιχειρηματικές δραστηριότητες έχουν επεκταθεί και πλέον περιλαμβάνουν τη διανομή της πολυτέλειας, τον αθλητισμό, τα είδη ένδυσης περιστασιακής ζωής, τα παπούτσια και τα αξεσουάρ φέρνοντας ισχυρές και καινοτόμες μάρκες στους καταναλωτές.

Στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης ο Όμιλος Εταιριών FAIS αναζητάει:

 Ταμία για την MANGO

Περιγραφή Θέσης

Την ολοκλήρωση της συναλλαγής με τον πελάτη και το κλείσιμο της πώλησης. Ο χώρος του ταμείου είναι κατάλληλος τόσο για παράλληλη πώληση όσο και για να εξασφαλίσουμε πως ο πελάτης θα επιστρέψει σε εμάς!

Αρμοδιότητες

  • Παροχή των υπηρεσιών της εταιρίας, ενημερώνοντας και συμβουλεύοντας τον πελάτη για αυτές σύμφωνα με τις ανάγκες του.
  • Συμπληρωματική πώληση από το ταμείο (κοσμήματα, γυαλιά ηλίου, φουλάρια κ.α..
  • Να είναι ενημερωμένος/η για την συλλογή του καταστήματος, να αγαπάει τη μόδα, να παρακολουθεί τα trends της σεζόν και να είναι ενήμερος/η για την συλλογή του ανταγωνισμού.
  • Γνώση της πολιτικής της Mango αναφορικά με οποιαδήποτε κατάσταση ή απαίτηση και να προσφέρει τις ανάλογες υπηρεσίες στους πελάτες.
  • Χειρισμός των αγορών των πελατών με ένα ευπαρουσίαστο τρόπο,, διπλώνοντας τα ρούχα ανάλογα με την σύνθεση τους και υποδεικνύοντας φροντίδα για τις αγορές του πελάτη.
  • Αντιμετώπιση παραπόνων των πελατών με αποτελεσματικό τρόπο, βρίσκοντας λύση στο πρόβλημα του πελάτη.
  • Γνώση όλων των λειτουργιών του προγράμματος του ταμείου.
  • Διαχείριση και έλεγχο των αναλωσίμων του ταμείου.
  • Ανεφοδιασμός τμημάτων πώλησης κοντά στο ταμείο (γυαλιά ηλίου, κοσμήματα, φουλάρια κ.α.).
  • Δυνατότητα ταυτόχρονης εξυπηρέτησης πελατών (τηλέφωνα).

Προσόντα που ζητάμε

  • Διάθεση φιλική, χαμογελαστή και προθυμία να λυθεί οποιαδήποτε απορία του πελάτη.
  • Επιθυμητή εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση.
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ.
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας, περαιτέρω γνώσεις ξένων γλωσσών είναι πλεονέκτημα.
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και οργάνωσης.
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα.
  • Αυτοπαρακίνηση και υπευθυνότητα.
  • Ευχάριστη παρουσία.

Τι προσφέρουμε

  • Oργανωμένο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης στον κλάδο
  • Εκπτώσεις σε όλες τις μάρκες του Ομίλου

Αθήνα