Η θέση Νοσηλευτές/Νοσηλεύτριες Ορόφου έχει αποθηκευτεί.

Πλήρης Απασχόληση
Τρίπολη

Περιγραφή Θέσης

Το Κέντρο Αποκατάστασης και Αποθεραπείας Παλλάδιον,  αναζητά Νοσηλευτές/Νοσηλεύτριες Ορόφου με έδρα την Τρίπολη.

O ρόλος:

  •   Εντοπισμός απαιτήσεων φροντίδας ασθενών, εστίαση στις ανάγκες τους και ανάληψη σχετικής δράσης
  •   Επίλυση ή αναφορά των αναγκών ή προβλημάτων των ασθενών
  •   Προετοιμασία ασθενών για εξετάσεις και διενέργεια συνήθων διαγνωστικών ελέγχων (παρακολούθηση σφυγμών, πίεσης αίματος και θερμοκρασίας, παροχή φαρμάκων και ενέσεων κ.λπ.)
  •   Παρακολούθηση και καταγραφή της κατάστασης του ασθενή και τεκμηρίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών φροντίδας
  •   Παροχή θεραπείας σε περιστατικά έκτακτης ανάγκης
  •   Τήρηση κανονισμών και προτύπων φροντίδας
  •   Συνεργασία με το ιατρικό προσωπικό

Απαραίτητα προσόντα:

  •   Πτυχίο και άδεια ασκήσεως επαγγέλματος νοσηλευτών
  •   Επιθυμητή προϋπηρεσία στον τομέα της υγείας
  •   Υπευθυνότητα και συνέπεια
  •   Δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων και ικανότητα διεκπεραίωσης εργασιών ταυτόχρονα
  •   Ενσυναίσθηση  και καλές δεξιότητες επικοινωνίας
  •   Άριστες δεξιότητες εργασίας σε ομάδα

Τι προσφέρεται:

  •   Ανταγωνιστικές αποδοχές
  •   Εκπαίδευση και δυνατότητες εξέλιξης σε ένα σταθερό εργασιακό περιβάλλον και μία εταιρεία ηγέτιδα στο χώρο της
  •   Στέγαση για υποψηφίους εκτός περιφέρειας Αρκαδίας

Κωδικός αναφοράς

Τρίπολη