Η θέση ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΕΞΩΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥ έχει αποθηκευτεί.

ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΕΞΩΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥ από την εταιρεία ΣΙΟΥΦΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ

Πλήρης Απασχόληση
Aghios Ioannis Rentis

Περιγραφή Θέσης

ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΕΞΩΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΙΒΑΣΜΟΥ

H Δικηγορική Εταιρεία Σιούφας & Συνεργάτες, η μεγαλύτερη εταιρεία στον κλάδο της, με παρουσία στην Αθήνα, Πάτρα, Θεσσαλονίκη και Βουκουρέστι, δραστηριοποιείται στην παροχή νομικής υποστήριξης από το 1999. Στο πελατολόγιο της συγκαταλέγονται οι μεγαλύτερες ελληνικές και πολυεθνικές εταιρίες από όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Ταχύτατα αναπτυσσόμενη με ανθρώπινο δυναμικό 350 υψηλά εξειδικευμένων επαγγελματιών, αναζητά υποψηφίους για την κάλυψη θέσεων δικηγόρων στην Διεύθυνση Εξωδικαστικού Συμβιβασμού.

Τίτλος Θέσης: Δικηγόρος Εξωδικαστικού Συμβιβασμού

Χώρος εργασίας:  Στα γραφεία της εταιρίας όπως και απομακρυσμένα μέσω Τηλεργασίας

Έχοντας επενδύσει σε μέτρα προστασίας ο χώρος εργασίας μας καθίσταται ασφαλής έναντι των ιδιαίτερων υγειονομικών συνθηκών.

Επιπλέον, παρέχουμε στους συνεργάτες μας τον εξοπλισμό και τα πλέον εξελιγμένα συστήματα τηλεργασίας, προκειμένου να εργάζονται από την ασφάλεια του προσωπικού τους χώρου.

Απαραίτητα Προσόντα

Αρμοδιότητες:
Οι Δικηγόροι του Εξωδικαστικού Συμβιβασμού είναι υπεύθυνοι για την:

  • Τηλεφωνική ή διά ζώσης επικοινωνία με οφειλέτες και τους νομικούς εκπροσώπους αυτών
  • Ανάλυση νομικών και οικονομικών παραμέτρων καθ’ εκάστης  υπόθεσης
  • Διαπραγμάτευση για την εξεύρεση βιώσιμης λύσης
  • Σύνταξη διακανονισμών / εξωδικαστική διευθέτηση

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Απόφοιτος/η Νομικής σχολής ελληνικού ή ξένου πανεπιστημίου
  • Προϋπηρεσία 2 ετών στην άσκηση δικηγορίας με προτιμητέα ενασχόληση με υποθέσεις των  Ν. 3869 & Ν. 4605
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και των προγραμμάτων του Office (word & excel)
  • Πολύ καλός χειρισμός της Αγγλικής γλώσσας

Επιθυμητά προσόντα:

  • Μεταπτυχιακές σπουδές σε εμπορικό ή τραπεζικό δίκαιο
  • Κάτοχος διαπίστευσης δικαστικής διαμεσολάβησης
  • Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Πιστοποίηση ECDL

Χαρακτηριστικά Υποψηφίων:

  • Επικοινωνιακή δεινότητα
  • Διαπραγματευτική ικανότητα
  • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Προσήλωση στο στόχο
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Δυναμισμό

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Επιμίσθια επιβράβευσης
  • Δωρεάν πρόγραμμα υγείας και οικογενειακής νοσοκομειακής κάλυψης
  • Δυναμικό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητα τηλεργασίας
  • Προοπτικές εργασιακής ανέλιξης εντός και των 5 Διευθύνσεων της Εταιρείας
  • Δομημένο πρόγραμμα εκπαίδευση και ανάπτυξης δεξιοτήτων
  • Παροχή εκπτωτικών προνομίων

Κωδικός αναφοράς

LAW_COL_36

Όμοιες Θέσεις

Legal Assistant Αθήνα
SENIOR IN-HOUSE LAWYER Αθήνα ΣΙΟΥΦΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
Υπάλληλος Τμήματος Διαγωνισμών Αθήνα ΟΜΙΛΟΣ ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ / GEK TERNA GROUP
DEVELOPER Aghios Ioannis Rentis ΣΙΟΥΦΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
Italian Speaking Job Opportunities Αθήνα Teleperformance