Για εργοδότες
Πρακτική Άσκηση στο Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού
Η θέση δε δέχεται πλέον αιτήσεις

Καθήκοντα:

  • Υποστήριξη στις καθημερινές εργασίες του τμήματος, όπως εισαγωγή δεδομένων και συλλογή πληροφοριών
  • Αναζήτηση προμηθευτών και προετοιμασία αναφορών
  • Συμμετοχή σε διαδικασίες αξιολόγησης βιογραφικών
  • Συμμετοχή σε ειδικά έργα ανάλογα με τις ανάγκες

Προσόντα Υποψηφίου:

  • Απόφοιτος/Απόφοιτη σχολής ΙΕΚ/ΤΕΙ/ΑΕΙ/Κολλεγίου σε ειδικότητα Διοίκησης & Οικονομίας, Διοίκηση Ανθρωπίνων Πόρων, ή Κοινωνιολογίας με δυνατότητα πρακτικής άσκησης
  • Βασική κατανόηση των λογιστικών αρχών και πρακτικών
  • Άριστη γνώση του Microsoft Office, ιδίως του Excel
  • Άριστη χρήση Η/Υ & γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ικανότητα στην εργασία ομαδικά
  • Διακριτικότητα στη διαχείριση πληροφοριών

Πλεονεκτήματα Εργοδότη:

  • Ευκαιρίες πρόσληψης μετά την ολοκλήρωση της πρακτικής άσκησης
  • Δυναμικό & σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση και ευκαιρίες ανάπτυξης

Αθήνα
πριν 5 μήνες
Χωρίς προϋπηρεσία / Χωρίς εμπειρία
Πρακτική άσκηση / Μαθητευόμενος/η