Για εργοδότες
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

Η εταιρεία MESOGEIOS Νεφρολογικά Κέντρα αναζητά για άμεση πρόσληψη

Βοηθό Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

 ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

 Πλήρης απασχόληση

Αρμοδιότητες:

  • Τήρηση ταμείου κεντρικού καταστήματος και συμφωνία ταμείων υποκαταστημάτων
  • Παρακολούθηση υπολοίπων πελατών εξωτερικού
  • Φορολογικές Υποχρεώσεις επιχείρησης (τήρηση αρχείου μηνιαίων φορολογικών υποχρεώσεων της επιχείρησης και αποστολή των αρχείων στο TAXIS), συγκέντρωση ιδιωτικών συμφωνητικών και αποστολή το TAXIS, έκδοση βεβαιώσεων παρακράτησης φόρου εργολάβων, μηχανικών και φόρου τόκων.
  • Μηνιαία αποστολή αρχείου φορολογικών υποχρεώσεων στον Οικονομικό Διευθυντή
  • Συμφωνία υπολοίπου Τραπεζών και Δανείων
  • Πάγια - Αποσβέσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ - ΤΕΙ - IEK Λογιστικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση τουλάχιστον 5 ετών
  • Γνώση χρήσης Η/Υ και των προγραμμάτων της Microsoft Office (Word, Excel)
  • Λογιστικά Πακέτα ERP κατά προτίμηση γνώση του PYLON
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Εξοικείωση με τις πλατφόρμες ΑΑΔΕ - ΕΦΚΑ – ΚΕΑΟ
  • Οργανωτικές ικανότητες
  • Εχεμύθεια, υπευθυνότητα και ομαδικότητα

Παροχές

  • Αποδοχές βάσει προσόντων
  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες εξέλιξης

Παλαιό Φάληρο
πριν 12 μέρες