Για εργοδότες
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΓΡΑΦΕΙΟΥ - ΑΘΗΝΑ (ΚΩΔ:413)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης

Το Χαμόγελο του παιδιού αναζητά κατάλληλο υποψήφιο/υποψήφια, για να καλύψει τη θέση του Υπάλληλου Γραφείου στην Αθήνα.

Κύρια καθήκοντα και βασικές αρμοδιότητες

  • Εκτέλεση καθηκόντων σχετικά με τη διαδικασία αποδοχής κληρονομιών και μεταβίβασης ακινήτων
  • Συνεργασία με υπηρεσίες και φορείς (Υποθηκοφυλακεία, Κτηματολόγια, Πολεοδομία)
  • Συμπλήρωση Δήλωσης Στοιχείων Ακινήτων Ε9 και Δήλωσης Στοιχείων Εισοδήματος Ε2 του Συλλόγου, Πιστοποιητικά ΕΝΦΙΑ, Υπεύθυνες Δηλώσεις Ε9, Πιστοποιητικά Φόρου Κληρονομιάς / Δωρεάς, Τροποποιήσεις Ε9 κληρονομούμενων και έκδοση αντίστοιχων πιστοποιητικών
  • Εκτέλεση καθηκόντων σχετικά με τη μίσθωση ακινήτων, παρακολούθηση / υπολογισμό μισθωμάτων, επικοινωνία με μισθωτές. Υποβολή TAXIS, φορολογικές υποχρεώσεις
  • Διεκπεραίωση διαφόρων θεμάτων διοικητικής υποστήριξης

Απαραίτητα προσόντα υποψηφίων

  • Απαραίτητη η προϋπηρεσία σε συμβολαιογραφικό / δικηγορικό γραφείο
  • Άριστες γνώσεις σε δηλώσεις ακινήτων, Ε9, Ε2, ΕΝΦΙΑ, φύλλα υπολογισμού αξίας ακινήτων, μισθώσεις ακινήτων κτλ.
  • Άριστη χρήση της ελληνικής γλώσσας
  • Καλή χρήση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών Η/Υ (Ms Office)
  • Επιθυμητό πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ

Επιπλέον επιθυμητά χαρακτηριστικά και δεξιότητες

  • Υψηλή προσαρμοστικότητα
  • Μεθοδικότητα
  • Ισχυρές επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Ομαδικότητα, διάθεση για συνεργασία
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα σύναψης υγιών συνεργατικών σχέσεων

- Ενδέχεται να ζητηθούν από τους υποψηφίους συστατικές επιστολές.

- Τα στοιχεία που υποβάλετε θα χρησιμοποιηθούν μόνο από Το Χαμόγελο του Παιδιού και θα διαγραφούν με την πάροδο 6 μηνών.

Αγία Παρασκευή