Η θέση KEY ACCOUNT MANAGER έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

KEY ACCOUNT MANAGER από την εταιρεία Ανώνυμη Εταιρεία

3 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Μεγάλη ελληνική βιομηχανία, η οποία δραστηριοποιείται στον τομέα των τροφίμων,  στα πλαίσια αναδιοργάνωσής της, επιθυμεί την πρόσληψη Key Account Manager.

Κύρια καθήκοντα:
  • Διαχείριση μεγάλων πελατών εταιρείας με έμφαση στις B2B συνεργασίες
  • Ανάπτυξη υφιστάμενων  πελατών και κωδικολογίου
  • Εκμετάλλευση ευκαιριών για ανάπτυξη νέων συνεργασιών
  • Παρακολούθηση ανταγωνισμού
  • Συντονισμός τμημάτων εταιρείας για τη βελτιστοποίηση της εξυπηρέτησης πελατών
  • Ανάλυση στοιχείων πωλήσεων και εντοπισμός ευκαιριών για ανάπτυξη
  • Επίλυση προβλημάτων, βελτίωση εξυπηρέτησης και δημιουργία σχέσεων με πελάτες
  • Εκμετάλλευση ευκαιριών για ανάπτυξη νέων πελατών.

Απαιτούμενα προσόντα (προφίλ υποψηφίου)
  • Τουλάχιστον 5ετή εμπειρία στον τομέα των fmcg, εκ των οποίων 3ετή εμπειρία σε διαχείριση κεντρικών συμφωνιών και μεγάλων αλυσίδων σε επίπεδο διαπραγμάτευσης ετήσιων συμφωνιών, καθώς και σε B2B συνεργασίες
  • Κάτοχος Πτυχίου Α.Ε.Ι ή Τ.Ε.Ι. /Μεταπτυχιακές σπουδές επιθυμητές
  • Άριστη γνώση της ελληνικής γλώσσας
  • Ευχέρεια στην Αγγλική γλώσσα (γραπτά- προφορικά)
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης και επικοινωνίας, με προσανατολισμό στην επίτευξη του αποτελέσματος
  • Ικανότητα θέσπισης, παρακολούθησης και επίτευξης στόχων
  • Πνεύμα συνεργασίας, ομαδικότητας και ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης αυτοκινήτου

Παροχές
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βασιζόμενο και στην εμπειρία του υποψηφίου
  • Σύστημα ανταμοιβής με βάση την επίτευξη των στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο και εταιρικό κινητό
  • Διαρκής υποστήριξη, ανάπτυξη και εκπαίδευση

Για όλα τα Βιογραφικά θα τηρηθεί η προβλεπόμενη διαδικασία από τον Γ.Κ.Π.Δ. ,τον οποίο τηρεί η εταιρεία.
 Θα απαντηθούν μόνο οι υποψηφιότητες που πληρούν τις προϋποθέσεις.

Κωδικός αναφοράς

n/a

Όμοιες Θέσεις

Area Export Sales Manager Acharnes ΜΕΓΑ Α.Ε.
Προϊστάμενος Πωλήσεων Αθήνα-Αθήνα New Line
Key Account Manager Αθήνα-Αθήνα ΧΩΡΙΑΤΙΚΗ ΖΥΜΗ
ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ Αθήνα Ανώνυμη Εταιρία
Export Sales Representative Αθήνα-Αθήνα Franke Hellas
Επιθεωρητής Πωλήσεων Peania ΙΩΝΙΚΗ ΣΦΟΛΙΑΤΑ Α.Ε