Η θέση IT Support έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

IT Support από την εταιρεία Vario S.A.

4 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

IT Support

Ποιοι είμαστε

Είμαστε η κορυφαία Ελληνική εταιρία εξειδικευμένη στην παροχή επαγγελματικών προϊόντων και μέλος του διεθνούς δικτύου της Inpacs με παρουσία σε 36 χώρες της Ευρώπης. Είμαστε βαθιά δεσμευμένοι στο να βοηθούμε τους συνεργάτες μας στη βελτίωση της επιχειρηματικής τους λειτουργίας, παρέχοντας ένα ευρύ πεδίο υπηρεσιών και first in class προϊόντα. Ανταποκρινόμαστε με επιτυχία στις ιδιαίτερες ανάγκες κάθε επαγγελματικού χώρου, παρέχοντας συνολικές λύσεις υψηλής προστιθέμενης αξίας σε προϊόντα χάρτου, αναλώσιμα catering, είδη καθαρισμού, ατομικής προστασίας, διαχείρισης απορριμμάτων και hotel amenities για περισσότερους από 400 επαγγελματικούς κλάδους, όπως ξενοδοχεία, εστιατόρια, catering, χώρους υγείας, συνεργεία καθαρισμού, εκπαιδευτικά ιδρύματα, εμπορικές επιχειρήσεις, βιομηχανίες, κ.ά.

Οι διεθνείς οίκοι τους οποίους αντιπροσωπεύουμε, το υψηλό επίπεδο τεχνογνωσίας και η συμβουλευτική μας προσέγγιση, μέσα από την οποία είμαστε σε θέση να προτείνουμε εξειδικευμένες και συμφέρουσες λύσεις, μάς έχουν κάνει την επιλογή χιλιάδων επιτυχημένων επιχειρήσεων.

Σκοπός

Ο υποψήφιος θα συμβάλει στην ομαλή και απρόσκοπτη εργασία των υποδομών και των πληροφοριακών συστημάτων , μέσα από την οργάνωση, το συντονισμό και τη διεκπεραίωση μίας σειράς υποστηρικτικών εργασιών.

Αρμοδιότητες

  • Υπεύθυνος για τη συνεχή και αδιάλειπτη λειτουργία των υποδομών της εταιρείας (workstations , servers, δίκτυα, backup κτλ).
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης.
  • Επίλυση προβλημάτων και καθορισμός βέλτιστης λύσης σε θέματα hardware και software.
  • Εγκατάσταση και παραμετροποίηση hardware και software.
  • Παρακολούθηση της λειτουργίας και της απόδοσης των συστημάτων και του δικτύου.
  • Συμμετοχή σε νέα projects και στην ανάπτυξη νέων υποδομών

Requirements

Προφίλ/Προσόντα Υποψηφίου

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΑΤΕΙ Πληροφορικής ή συναφούς αντικειμένου.
  • Προϋπηρεσία 1-3 χρόνια σε αντίστοιχη θέση.
  • Γνώση σε Microsoft Λειτουργικά συστήματα (Windows Server 2012/2016, Active Directory,).
  • Γνώσεις σε τεχνολογίες Microsoft Office365.
  • Γνώσεις VMware Virtualization (vSphere, vCenter Server).
  • Γνώσεις εγκατάστασης και διαχείρισης δικτύων (LAN, WAN, Access Point).
  • Γνώση συστημάτων Backup
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών.
  • Ικανότητες εργασίας σε ομάδα, προγραμματισμού εργασιών και τήρησης χρονοδιαγραμμάτων.
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, άνεση στον προφορικό λόγο και γραπτό λόγο και αναλυτική σκέψη.
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια.

Benefits

Η εταιρεία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, αναλόγως των προσόντων.
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης υγείας.
  • Επιπρόσθετες παροχές (παροχές προϊόντων, επιδόματα κ.ά.).
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον που προάγει την ατομική πρωτοβουλία και την προσωπική ανάπτυξη.
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης σε μία ταχέως και υγιώς αναπτυσσόμενη εταιρεία.

Αναγνωρίζουμε ότι ένας σημαντικός παράγοντας της επιτυχίας μας είναι οι άνθρωποί μας. Γι' αυτό προσφέρουμε άριστο και οργανωμένο περιβάλλον, με ομαδικό πνεύμα και συνεργατικές σχέσεις.

Εάν πιστεύετε ότι οι γνώσεις σας και τα επιτεύγματά σας ταιριάζουν με τις απαιτήσεις της θέσεις, παρακαλούμε στείλτε μας το βιογραφικό σας.

H VARIO A.E. επεξεργάζεται, ως υπεύθυνος επεξεργασίας, τα προσωπικά δεδομένα που μας παρέχετε για την αξιολόγηση της υποψηφιότητάς σας για τη θέση εργασίας και για να καλέσουμε υποψηφίους για συνέντευξη. Η νομική βάση της επεξεργασίας περιλαμβάνει το έννομο συμφέρον μας για την πρόσληψη ταλαντούχων ατόμων και βάσει της συναίνεσης σας. Οι πληροφορίες σας θα κοινοποιηθούν εσωτερικά στην επιχείρησή μας, όπως, ενδεικτικά, στο τμήμα ανθρωπίνου δυναμικού, σε συνεργάτες που παρέχουν υπηρεσίες για λογαριασμό μας και σε άλλα μέρη όταν απαιτείται από τη νομοθεσία ή εάν είναι απαραίτητο για την προστασία των δικαιωμάτων μας. Έχετε δικαίωμα να ζητήσετε να διορθώσουμε τυχόν ανακρίβειες στις πληροφορίες σας, και, εφόσον δικαιούστε, να εναντιωθείτε ή να ζητήσετε τον περιορισμό της επεξεργασίας, καθώς και να αιτηθείτε την πρόσβαση, τη διαγραφή ή τη φορητότητα των πληροφοριών σας και να υποβάλλετε καταγγελία στην αρμόδια επιβλέπουσα αρχή.

Για να ασκήσετε τα δικαιώματά σας μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στα παρακάτω στοιχεία επικοινωνίας:

VARIO A.E.

Πειραιώς 205 Ταύρος 17778

T 2103418230, F 2103418232

[Για να στείλετε τo βιογραφικό σας κάντε κλικ εδώ]

Κωδικός αναφοράς

24F3106AAE

Όμοιες Θέσεις

Junior IT and Support Αθήνα-Αθήνα Nomitech
Junior System Administrator Αθήνα-Αθήνα GNT Information Systems S.A
Τεχνικός Η/Υ Αθήνα-Αθήνα Όμιλος Κωνσταντίνου
IT SUPPORT Αθήνα-Athina-106 73 ESTIA DEVELOPMENTS
Network and Systems Engineer Αθήνα-Αθήνα ipexpert
COMPUTER ENGINEER Μαρούσι Sarantisgroup
Junior IT officer/consultant Αθήνα-Iraklio-141 22
Τεχνικοί Υπολογιστικών Συστημάτων Αθήνα-Αθήνα ALTEC INTEGRATION AE