Η θέση ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ & ΠΩΛΗΣΕΩΝ έχει αποθηκευτεί.

ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ & ΠΩΛΗΣΕΩΝ από την εταιρεία ACCESSIA

Πλήρως/Μερικώς Απασχολούμενος
Κηφισιά

Περιγραφή Θέσης

Η ACCESSIA, μια ταχέως αναπτυσσόμενη B2B εταιρεία τηλεφωνικών υπηρεσιών που εξειδικεύεται στον Φαρμακευτικό Κλάδο, αναζητά στελέχη για την ενημέρωση και την ανάπτυξη πωλήσεων των φαρμακευτικών προϊόντων σημαντικών Εταιρικών Πελατών της.

Περιγραφή θέσης :

Η θέση έχει ως κύριες αρμοδιότητες τις εξερχόμενες τηλεφωνικές κλήσεις προς πελάτες φαρμακοποιούς  για λογαριασμό του εκάστοτε εταιρικού πελάτη (Φαρμακευτική εταιρεία). Η/Ο εκπρόσωπος της εταιρείας: (i) Παρουσιάζει και ενημερώνει τους πελάτες  φαρμακοποιούς για το/α φαρμακευτικό/ά προϊόντα της καμπάνιας εργασίας του, τα μοναδικά τεχνικά χαρακτηριστικά και συγκριτικά πλεονεκτήματα  που φέρουν αυτά, τις ενδείξεις και το κοινό στο όποιο απευθύνονται. (ii) Απαντά σε ερωτήσεις-απορίες. (ιιι) Διερευνά τις ανάγκες των πελατών και παρουσιάζει ειδικευμένες προτάσεις συνεργασίας.(iv) Διαχειρίζεται αποτελεσματικά αντιρρήσεις, προβληματισμούς και συμβάλει στο καλό κλίμα συνεργασίας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 (δυο) έτη ως εκπρόσωπος εξυπηρέτησης πελατών ή πωλήσεων
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ σε περιβάλλον Windows (MS Office)
  • Εξαιρετικές διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Ευχέρεια και άνεση στην προφορική επικοινωνία
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα
  • Πνεύμα συνεργασίας

Παροχές:

  • Πλήρης κατάρτιση
  • Συνεχής εκπαίδευση και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Σταθερές Μηνιαίες Αποδοχές έως 750€
  • Μηνιαία Bonus παραγωγικότητας & ποιότητας
  • Σταθερό ωράριο εργασίας: Δευτέρα – Παρασκευή, 09:00 – 15.00

Κωδικός αναφοράς

1919