Για εργοδότες
ERP CONSULTANT

Η εταιρεία «INGENIO – Συστήματα Πληροφορικής» αναζητεί ERP Consultant για την στελέχωση του τμήματος Software.

Αρμοδιότητες θέσεως:

  • Συμμετοχή στον σχεδιασμό και στην υλοποίηση έργων ERP βασισμένα σε SoftOne
  • Υποστήριξη και εκπαίδευση χρηστών ERP
  • Ανάλυση και καταγραφή απαιτήσεων
  • Διασφάλιση ποιότητας και εφαρμογής ορθών πρακτικών
  • Παρακολούθηση εξελίξεων στον τομέα του ERP και παροχή προτάσεων για βελτίωση των διαδικασιών που αφορούν στα καθήκοντά του.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Πληροφορικής ή Λογιστικής ή Οικονομικών ή συναφούς αντικειμένου
  • Αναλυτική σκέψη, κριτική ικανότητα και ομαδικότητα
  • Γνώση της εμπορικής διαδικασίας (παραστατικά τιμολόγησης, διακίνησης, είσπραξης)
  • Ικανότητα καλής επικοινωνίας σε συνθήκες παροχής υποστήριξης
  • Ικανότητα οργάνωσης χρόνου και προτεραιοποίησης εργασιών
  • Ισχυρό εργασιακό ήθος
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Επιθυμητά προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση προϊόντων SoftOne
  • Βασικές γνώσεις λογιστικής και μισθοδοσίας
  • Γνώσεις SQL
Αργυρούπολη
πριν 10 μέρες
Entry / Αρχάριος