Η θέση Διευθυντής Πωλήσεων Χρωμάτων έχει αποθηκευτεί.

Διευθυντής Πωλήσεων Χρωμάτων από την εταιρεία Μεγάλη Εμπορική Εταιρία

3 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Metamorfossi

Περιγραφή Θέσης

Μεγάλη εμπορική εταιρία με έδρα την Αθήνα, αναζητεί Διευθυντή Πωλήσεων οικοδομικών & αρχιτεκτονικών Χρωμάτων.

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη και εφαρμογή της εμπορικής στρατηγικής
  • Αξιοποίηση και ανάπτυξη του δυναμικού για την επίτευξη των στόχων
  • Παρακολούθηση και αξιολόγηση των εμπορικών δραστηριοτήτων
  • Αξιοποίηση και ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Συντονισμός εργασιών διαφορετικών τμημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

Προσόντα:

  • Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης.
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σε τομείς εμπορικής διοίκησής θα εκτιμηθεί.
  • Απαραίτητη πολυετή εμπειρία στις πωλήσεις οικοδομικών & αρχιτεκτονικών χρωμάτων και τεχνικών ειδών.
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε απαιτητικό περιβάλλον εργασίας με ισχυρό προσανατολισμό στην επίτευξη στόχων.
  • Εξαιρετικές δεξιότητες στην επικοινωνία και τις διαπροσωπικές σχέσεις.
  • Ευχάριστη προσωπικότητα με πάθος για σκληρή εργασία σε οργανωμένο, απαιτητικό, αναπτυσσόμενο περιβάλλον, με έμφαση στο αποτέλεσμα.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών.
  • Καλή γνώση Η/Υ σε περιβάλλον Windows, Microsoft Office και εμπειρία στη χρήση ERP προγραμμάτων.
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός Αθηνών.
  • Κάτοχος διπλώματος Ι.Χ αυτοκινήτου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους).

Παροχές:

Η εταιρία προσφέρει ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, με επιπλέον παροχές ανάλογες με την επίτευξη στόχων, ασφάλιση και προοπτικές εξέλιξης.

Κωδικός αναφοράς

ΔθντηςΠωλ.ΒΧρωμ.190421